• W Libii Kadafiego sytuacja humanitarna w najbliższych tygodniach może się znacznie pogorszyć
  ONZ ostrzega, że na obszarach Libii kontrolowanych przez siły Muammara Kadafiego zaczyna brakować żywności i lekarstw. Oenzetowski koordynator pomocy humanitarnej dla Libii Panos Moumtzis mówił we wtorek o "bombie z zapalnikiem czasowym".
 • Muammar Kadafi
  Moskwa zaapelowała we wtorek do wysłanników Muammara Kadafiego o zaprzestanie rozlewu krwi i stosowanie się w pełni do rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Z takim apelem po rozmowie z emisariuszem Kadafiego wystąpił minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.
 • Zachód uzbroi libijskich rebeliantów. Eksperci: To błąd
  Koalicja chc dać powstańcom szansę na pokonanie Kadafiego. Dlatego też państwa walczące z władzami w Trypolisie planują dozbroić powstańców nowoczesną bronią. Eksperci ostrzegają jednak, że może się powtórzyć sytuacja z Afganistanu, gdy broń dostarczona przez USA do walki z Armią Czerwoną posłużyła potem do ataków na US Army.
 • ONZ ostrzega Kadafiego. Będą "dodatkowe przedsięwzięcia"
  Strefa zakazu lotów to dopiero początek. Specjalny wysłannik sekretarza generalnego ONZ ostrzega Muammara Kadafiego, że organizacja podejmie dalsze kroki, by wymusić na nim rozejm z rebeliantami.
 • Siwiec: Francja wymyśliła nową wojnę
  Marek Siwiec, eurodeputowany SLD, ostro krytykuje Francję i jej prezydenta za postawę wobec Libii. "Sarkozy wyskoczył jak Filip z konopii i poparł nieistniejące władze Libii, wbrew jakiejkolwiek logice prawa międzynarodowego" - stwierdził Siwiec w Radiu ZET.
 • Buzek: Kadafi musi przestać zabijać własny naród
  To był najwyższy czas na decyzję Rady Bezpieczeństwa w sprawie strefy zakazu lotów nad Libią. Cieszę się i odczułem ulgę, że społeczność międzynarodowa musi w końcu podjąć działania, aby powstrzymać Kadafiego od zabijania własnego narodu - powiedział szef Parlament Europejski Jerzy Buzek.
 • Jest zielone światło! Uziemią Kadafiego
  Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła rezolucję upoważniającą do operacji wojskowej w Libii przeciwko siłom reżimu Muammara Kaddafiego, które walczą z powstańcami.
 • Zakaz wstępu dla Kadafiego i jego rodziny
  Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła w sobotę późnym wieczorem jednogłośnie rezolucję wprowadzającą zakaz podróżowania do krajów członkowskich ONZ dla dyktatora Libii Muammara Kadafiego, jego rodziny oraz 10 najbliższych wspołpracowników. Państwa członkowskie Rady zgodziły się też zamrozić zagraniczne aktywa Kadafiego, jego synów i córki.
 • Muammar Kadafi
  Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Ban Ki Mun odbył 40-minutową rozmowę telefoniczną z przywódcą Libii Muammarem Kadafim, wzywając go do powściągliwości wobec uczestników społecznych protestów.