• Świat się dogadał, jak ratować Ziemię
  Państwa całego świata dogadały się w sprawie ratowania klimatu. Na szczęście nie wpisano do dokumentu drastycznych metod, które zniszczyłyby gospodarkę. Przedłużono tylko obecne zobowiązania
 • Fiasko sztandarowego pomysłu Unii
  To jeden z najważniejszych unijnych projektów. Bruksela chciała do niego namówić cały świat. Okazuje się jednak, że mocarstwa ani myślą słuchać się unijnych ekspertów. Pomysł skończy się więc klapą.
 • Syryjski reżim wymordował tysiące ludzi
  Podczas represji z jakimi spotykają się w Syrii wystąpienia przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada zginęło ponad 3,5 tys. ludzi - twierdzi ONZ. Tyran rzuca przeciw obywatelom czołgi i snajperów.
 • ONZ domaga się śledztwa w sprawie okoliczności śmierci Kadafiego
  Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (UNHCHR) zażądało w piątek wszczęcia śledztwa w sprawie okoliczności śmierci byłego libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego.
 • Netanjahu do Abbasa: Negocjujmy pokój
  Premier Izraela Benjamin Netanjahu, zwracając się bezpośrednio do palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa, zaproponował na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ: "Jesteśmy w tej chwili w tym samym mieście, w tym samym gmachu. Spotkajmy się jeszcze dziś, negocjujmy pokój".
 • Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas
  Zgodnie z zapowiedzią, prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas przekazał w piątek sekretarzowi generalnemu ONZ Ban Ki Munowi wniosek o pełne członkostwo państwa palestyńskiego w Narodach Zjednoczonych.
 • Bronisław Komorowski na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ
  Przemawiam w imieniu kraju, który stał się symbolem dobrej zmiany - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski podczas 66. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Jak mówił, dzięki przemianom gospodarczym i politycznym Polska stała się krajem stabilnej demokracji.
 • Mahmud Ahmadineżad
  Dyplomaci z USA i kilkunastu innych krajów wyszli w czwartek z sali Zgromadzenia Ogólnego NZ w proteście przeciw wygłaszanemu tam przemówieniu prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada.
 • ONZ ostrzega przed wzrostem zagrożenia ptasią grypą
  Agenda ONZ poinformowała w poniedziałek o wzroście zagrożenia wirusem ptasiej grypy. Wskazano, że ptaki wędrowne przeniosły już tego wirusa do krajów, w których go dotychczas nie było.
 • Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła krwawe represje w Syrii
  Rada Bezpieczeństwa ONZ "potępiła" w środę krwawe represje, których dopuszcza się rząd Syrii na ludności cywilnej, i zaapelowała o natychmiastowe wstrzymanie aktów przemocy.