• Dziecko na słońcu
  Badania dowiodły, że poparzenie słoneczne, którego doświadczy dziecko do 3. roku życia, może w przyszłości skutkować rozwojem nowotworów, dzieci w tym wieku nie powinny w ogóle się opalać - mówi prof. Anna Woźniacka. Przypomina, że przed wyjściem na słońce należy stosować kosmetyki z odpowiednim filtrem ochronnym.
 • Kobieta na plaży
  Sezon na opalanie powoli się zaczyna. Aby świadomie korzystać z promieni słonecznych należy wiedzieć kiedy tak naprawdę możemy się opalać, a kiedy nie. Pewne schorzenia skóry powodują, iż powinniśmy na jakiś czas powstrzymać się od opalania. O tym problemie opowiada dermatolog dr n. med. Maciej Krajewski.
 • Kosmetyki do opalania to wakacyjny niezbędnik
  Jak zabłysnąć na plaży i nie przedawkować kąpieli słonecznej? Najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyki odpowiednie na letnią porę. Nie warto przepłacać: ceny specyfików mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt procent. Gdzie znaleźć najtańsze? Oto wyniki badań.
 • Oto sprawdzone metody na oparzenia słoneczne
  Promienie słoneczne potrafią pięknie ozłocić opalenizną, ale też boleśnie poparzyć. Jak radzimy sobie z poparzeniami? Za pomocą prostych i sprawdzonych sposobów.
 • Najpopularniejsze kosmetyki do opalania. Oto wyniki badań
  Przed słońcem chronimy się, owszem, ale raczej sporadycznie. Jeśli już sięgamy po kosmetyki ochronne, mamy swoje ulubione typy – marki, kategorie, faktory... Jakie? Oto wyniki ankiety przeprowadzonej wśród Polek.