• Opalanie zimą
  Jeśli zimą spędza się dużo czasu na świeżym powietrzu, w miejscach, w których nie brakuje słońca, trzeba koniecznie pomyśleć o zabezpieczeniu przed niebezpiecznym działaniem jego  promieni, a nie tylko rozkoszować się przyjemnym ciepłem, które dają.
 • Opalanie
  Filtry przeciwsłoneczne powinny być dobierane do konkretnego fototypu skóry. Przed zastosowaniem kremu czy balsamu ochronnego warto więc sprawdzić swoją wrażliwość na promieniowanie UV i wykonać badanie poziomu melaniny. Jest ono bezbolesne i daje odpowiedź na wiele pytań, m.in. jaki filtr zastosować na początku opalania, kiedy go obniżyć i jak długo można przebywać na słońcu bez ochrony.
 • Uwaga na szok termiczny
  Skok może wywołać szok. Opalanie w pełnym słońcu powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, które napełniają się krwią. Skok do wody i nagłe schłodzenie ciała może skończyć się tragicznie - szokiem termicznym i zatrzymaniem akcji serca - ostrzega doktor Elżbieta Weinzieher z wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego w Warszawie.
 • Kobieta oglądająca kremy do opalania
  Kremy do opalania szybko tracą swoje właściwości, a zwietrzałe – nie dają skutecznej ochrony przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Dermatolodzy radzą, by kosmetyki z filtrem UV zużyć maksymalnie w ciągu 6 miesięcy po otwarciu opakowania. Pod wpływem wysokiej temperatury w preparatach zachodzą niekorzystne zmiany i mogą pojawić się drobnoustroje. Przez to zmniejsza się aktywność substancji czynnej. Mimo aktualnej daty ważności, nie należy więc stosować takich kremów w kolejnym sezonie.
 • Kobieta z sałatką owocową
  Spożywanie przynajmniej trzech porcji warzyw i owoców dziennie wpływa nie tylko na kondycję skóry, ale poprawia również jej koloryt. Naukowcy przekonują, że w codziennej diecie przede wszystkim powinno znaleźć się miejsce dla marchewek, kiwi i kapusty.
 • Bezpieczne opalanie to podstawa dbałości o skórę.
  Jedna syntetyczna pigułka może na kilka tygodni zapewnić skórze i oczom ochronę przed słońcem i wyeliminować potrzebę wielokrotnego smarowania skóry filtrem przeciwsłonecznym i noszenia ciemnych okularów. Pozwala też ukryć zmarszczki uwydatniane przez słońce.