• Zawody Drwali , Lato Kwiatów, Dni Twierdzy Nysa i Najazd Poetów na Zamek w Brzegu to tylko niektóre z kilkudziesięciu imprez, w które Opolszczyzna jest bogata. Każdy wśród tych imprez znajdzie coś dla siebie. Jest coś dla aktywnych i dla ceniących sobie spokojne obcowanie z kulturą.
  • Opolszczyzna ceni muzykę klasyczną. Prezentowana w pięknych pałacach i parkach wybrzmiewa szczególnie i wyjątkowo. Opolskie miasta są gospodarzami prestiżowych festiwali. Są to między innymi Festiwal GAUDE MATER POLONIA, Wratislavia Cantans czy Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena.
  • Zwiedzając Opolszczyznę, warto skręcać w boczne drogi i zaglądać do mniejszych mieścin. Kryją one w sobie wiele tajemnic i atrakcji.
  • Nysa
    Coś dla młodych i tych większych. Coś dla leniwych i tych, co usiedzieć nie mogą. Dla mieszczuchów i fanów natury. Opolszczyzna, wciąż nieodkryta w pełni przez turystów, warta jest uwagi i odwiedzenia. Zapraszamy na przechadzkę po malowniczych zakątkach regionu.
  • Szokujące odkrycie policji! Zobacz pościg za wariatem
    Kierowca BMW musiał czuć się jak na torze wyścigowym! Sceny jakie nagrała kamera zamontowana na pokładzie radiowozu mrożą krew w żyłach. Jednak najgorsze jest to co ujawnili policjanci po złapaniu delikwenta…