• Karta kredytowa i monety
  Nowa danina przyspieszyła zmiany w oprocentowaniu lokat i kredytów. W niektórych przypadkach ich skala jest taka jak reakcja na obniżki lub podwyżki stóp procentowych
 • Pieniądze
  Powierzając 10 000 zł bankowi, który zajął pierwsze miejsce w majowym rankingu lokat terminowych, możesz zyskać nawet 4 proc. w skali roku. O ile więc mogą wzrosnąć Twoje oszczędności? Sprawdzili to eksperci TotalMoney.pl!
 • Pieniądze
  Choć sytuacja na rynku bankowym nie jest najlepsza, to nadal można znaleźć depozyty oprocentowane 4-proc. w skali roku. Nadal wyższe oprocentowanie otrzymamy, lokując pieniądze na miesięcznej lokacie, tu możemy liczyć na 4 proc., niż na rocznej, tu możemy liczyć tylko na 2,57 proc. Gdzie zatem ulokować 5 000 zł, żeby zarobić najwięcej? Odpowiedź znajduje się w marcowym rankingu lokat terminowych TotalMoney.pl.
 • Pieniądze
  Zastanawiasz się, na jakiej lokacie możesz zarobić najwięcej? Czy będzie to 3-miesięczna z wyższym oprocentowaniem w skali roku, a może 6-miesięczna z niższym? Cenne wskazówki i odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w najnowszym rankingu lokat przygotowanym przez ekspertów TotalMoney.pl. W którym banku możesz liczyć na atrakcyjne oprocentowanie?
 • pieniądze złoty banknoty
  Ekonomiści mają dla oszczędzających dobre i złe wiadomości. Dobra jest taka, że oprocentowanie lokat przestało spadać. Zła to taka, że na wzrost dochodów z depozytów trzeba będzie długo poczekać.
 • Rada Polityki Pieniężnej może podnieść stopy procentowe
  Na majowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej może podnieść stopy procentowe. A to oznacza, że stracą kredytobiorcy zadłużeni w krajowej walucie, a zyskają ci, którzy mają depozyty.
 • Podatek Belki można obejść
  Zapowiadana przez resort finansów likwidacja lokat antypodatkowych nie oznacza, że nie można uniknąć podatku od zysków kapitałowych. Zastąpią je polisy lokacyjne dające zarobić ponad 5 proc. rocznie.
 • Wiemy, kiedy zyski z bankowych lokat pójdą w górę
  Jeśli chcesz zarobić na bankowym depozycie, załóż teraz lokatę najwyżej na trzy miesiące. W roczną zainwestuj dopiero latem. Wtedy banki podniosą ich oprocentowanie, a inflacja, która zjada zyski, powinna wyhamować.