• Tusk w Brukseli: Stoimy na rozdrożu
  Premier ostrzegał dziś w Brukseli, przed końcem Unii Europejskiej. Jego zdaniem, kraje Unii nie mogą pójść drogą podważania podstaw istnienia Unii, wybierając "egoizmy narodowe". Nie można też wskazywać winnych kryzysu palcami. Bo za spowolnienie gospodarcze odpowiadają wszyscy.
 • Zbigniew Ziobro
  Były polityk PiS wypowiedział się krytycznie na temat ruchów partii. Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział, że PiS, nie popierając kandydatury Mieczysława Piotrowskiego na wiceszefa PE i grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), szkodzi interesowi Polski w UE.
 • Bruksela bierze Polskę pod lupę
  Unijny komisarz ds. walutowych Olli Rehn powiedział w poniedziałek, że pięć krajów członkowskich - w tym Polska - którym groziło, że nie ograniczą na czas swoich deficytów finansów publicznych, podjęło środki zaradcze. KE ma je ocenić na początku stycznia.
 • Czarna wizja eksperta: To koniec Unii Europejskiej
  Jeden z czołowych europejskich analityków czarno ocenia szczyt w Brukseli. Jego zdaniem pakt, ratujący strefę euro, doprowadzi do zniszczenia Unii Europejskiej. "Stworzono nowy kryzys, bez rozwiązania poprzedniego" - mówi gorzko.
 • Świat się dogadał, jak ratować Ziemię
  Państwa całego świata dogadały się w sprawie ratowania klimatu. Na szczęście nie wpisano do dokumentu drastycznych metod, które zniszczyłyby gospodarkę. Przedłużono tylko obecne zobowiązania
 • Oto polityk, który najwięcej zyskał na szczycie
  Europejski szczyt okazał się tryumfem pewnego polityka. To jego rozwiązania trafiły do gustu większości państw, a fundamenty, które położył dadzą w przyszłości jego państwu najważniejszą rolę w Wspólnocie.
 • Ziobryści dogadali się z rozłamowcami z PiS
  To ugrupowanie dawno odeszło z PiS. Jednak w ostatnich wyborach znalazło się na końcu stawki. Teraz chcą jednak dogadać się z Solidarną Polską. Uzgodnili już nawet kilka wspólnych punktów.
 • Ile Polska zapłaci za ratowanie Grecji? Doradcy premiera nie wiedzą
  Jakie są warunki nowego paktu w Brukseli, ile trzeba będzie zapłacić i czy konieczne będą cięcia w budżecie? Główny doradca premiera nie zna liczb. Twierdzi, że musi dopiero usiąść z ministrem finansów i policzyć polską składkę do MFW
 • Fiasko sztandarowego pomysłu Unii
  To jeden z najważniejszych unijnych projektów. Bruksela chciała do niego namówić cały świat. Okazuje się jednak, że mocarstwa ani myślą słuchać się unijnych ekspertów. Pomysł skończy się więc klapą.
 • Czechy niechętne zasileniu MFW
  Czeski premier Petr Neczas nie krył w czwartek, że jest niechętny pomysłowi wzmocnienia Międzynarodowego Funduszu Walutowego, gdyby szczyt UE miał zdecydować, że sposobem na walkę z kryzysem są pożyczki banków centralnych krajów UE dla MFW.