• Tusk w Brukseli: Stoimy na rozdrożu
  Premier ostrzegał dziś w Brukseli, przed końcem Unii Europejskiej. Jego zdaniem, kraje Unii nie mogą pójść drogą podważania podstaw istnienia Unii, wybierając "egoizmy narodowe". Nie można też wskazywać winnych kryzysu palcami. Bo za spowolnienie gospodarcze odpowiadają wszyscy.
 • Niemcy i Francja przesłały UE propozycje zmian w traktatach
  Przywódcy Francji i Niemiec przesłali w środę UE propozycje reform traktatowych, prowadzących do wzmocnienia dyscypliny finansowej. "Aby zwalczyć kryzys, konieczne są kroki dla stabilizacji całej strefy euro. Jesteśmy przekonani, że się nam uda" - napisali.
 • Niemcy i Francja chcą unię w Unii. Zapraszają do niej Polskę
  Niemcy i Francja szykują przewrót w Unii. Zamiast zmieniać traktaty, chcą stworzyć grupę państw, których łączyć będą wspólne zasady finansowe. Berlin i Paryż zapraszają do tej grupy Polskę.
 • Flaga Unii w Brukseli
  Niemcy i Francja dogadały się w sprawie zmian podstawowych zasad Unii Europejskiej. Jak twierdzą Sarkozy i Merkel chcą w ten sposób poprawić metody walki z kryzysem.
 • Flaga Unii w Brukseli
  Niemcy i Francja dogadały się w sprawie zmian podstawowych zasad Unii Europejskiej. Jak twierdzą Sarkozy i Merkel chcą w ten sposób poprawić metody walki z kryzysem.
 • Paryż z Berlinem coraz bliżej zmiany traktatu UE
  Pod presją Niemiec Francja opowiada się coraz wyraźniej za modyfikacją traktatu UE, aby wzmocnić dyscyplinę budżetową w strefie euro - pisze w środę francuski dziennik ekonomiczny "Les Echos". Podobnie komentuje to "Le Monde".
 • Unia zdecydowała. Grecja nie dostanie pieniędzy
  Grecja, do referendum, nie zobaczy już ani centa - zdecydowali przywódcy Unii Europejskiej. Piłeczka jest po stronie Greków. Jeśli odrzucą pakiet pomocowy, to już nic nie uratuje Aten.
 • Grecja zszokowała świat. Berlin zwołuje "nadzwyczajne konsultacje"
  Berlin i Paryż zwołują specjalne posiedzenie najbogatszych państw świata. Tematem będzie decyzja greckiego premiera, która poważnie wstrząsnęła światem. Ekonomiści ostrzegają, że pomysł Aten skończy się katastrofą.
 • Szczyty euro rządem gospodarczym? Niebezpieczne i iluzoryczne
  Powierzenie roli rządu gospodarczego przywódcom państw strefy euro jest niebezpieczne, bo niedemokratyczne i tworzy iluzję, że to wystarczy. To tak jakby za politykę budżetową czy podatkową USA miało odpowiadać 50 gubernatorów stanów - mówi PAP ekspert Thomas Klau.
 • Los Grecji w rękach bankowców
  Szefowie największych banków świata zdecydują co stanie się z Grecją. Przywódcy Unii zaprosili finansistów na szczyt, na którym rozstrzygnie się los pożyczki dla Aten. Jeśli bankowcy nie zgodzą się pomóc bankrutowi Europy, to Grecja będzie musiała ogłosić upadłość.