• Szczyt bezczelności? Grecja poucza Unię, jak walczyć z kryzysem
  To państwo jako ostatnie powinno pouczać Niemców, czy Francuzów, jak walczyć z kryzysem. To przecież Ateny odpowiadają w dużym stopniu za , co dzieje się w Europie. Tymczasem premier poucza Berlin i Paryż, co robić.
 • Silvio Berlusconi
  Grupa G20 - największe rozwinięte i wschodzące gospodarki świata - okazała się bezsilna w obliczu taktycznych gier dwóch europejskich premierów: Silvio Berlusconiego i Jeorjosa Papandreu - napisał w sobotnim komentarzu "Financial Times".
 • To już pewne. Referendum w Grecji nie będzie
  Grecja ugięła się przed żądaniami Europy. Rząd oficjalnie zrezygnował z planów rozpisania referendum ws. drugiego pakietu ratunkowego eurolandu i MFW dla Grecji. Pomysł premiera ostro atakowały Berlin i Paryż.
 • Unia zdecydowała. Grecja nie dostanie pieniędzy
  Grecja, do referendum, nie zobaczy już ani centa - zdecydowali przywódcy Unii Europejskiej. Piłeczka jest po stronie Greków. Jeśli odrzucą pakiet pomocowy, to już nic nie uratuje Aten.
 • Kontrowersyjna decyzja premiera. Minister trafił do szpitala
  Decyzja premiera Grecji, która wstrząsnęła światem, to autorski pomysł szefa rządu. Minister finansów, tak się zdenerwował tym pomysłem, że trafił na kilka godzin do szpitala.
 • Szef strefy euro ostrzega: Grecja zbankrutuje
  Choć szef  Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso oświadczyli, że "mają pełne zaufanie", do Grecji, to przywódca strefy euro ma zupełnie inne zdanie. Jean-Claude Juncker ostrzega, że to, co wymyśliły Ateny skończy się bankructwem kraju.
 • Premier Grecji wzywa do podjęcia rozstrzygających decyzji
  Premier Grecji Jeorjos Papandreu wezwał w niedzielę w Brukseli kraje UE do podjęcia rozstrzygających decyzji mających na celu zahamowanie kryzysu zadłużeniowego, który trwa od dwóch lat i naraził na niebezpieczeństwo strefę euro.
 • Juncker: Banki muszą zaakceptować znaczne straty na greckim długu
  Ministrowie finansów zgodzili się, że bankowi wierzyciele długu Grecji będą musieli zaakceptować duże większe straty, niż przewidywano - powiedział szef eurogrupy Jean-Claude Juncker na marginesie posiedzenia ministrów finansów Ekofin w sobotę w Brukseli.
 • Grecki minister jest zrozpaczony
  Grecki minister gospodarki Michalis Chrisochoidis oświadczył w wywiadzie, który ma się ukazać w czwartek w niemieckim tygodniku "Die Zeit", że sytuacja w jego kraju "jest dość rozpaczliwa".
 • Protest na greckich ulicach
  Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble ostrzegł w wywiadzie dla tygodnika "Bild am Sonntag", że Grecja powinna poważnie traktować zapowiedź, iż nie otrzyma kolejnej części pomocy finansowej, jeśli nie wdroży obiecanych oszczędności.