• ONZ domaga się śledztwa w sprawie okoliczności śmierci Kadafiego
  Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (UNHCHR) zażądało w piątek wszczęcia śledztwa w sprawie okoliczności śmierci byłego libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego.
 • Demonstracja zwolenników Muammara Kadafiego w miejscowości Al-Ejelat
  Turcja popiera propozycję libijskich partyzantów dotyczącą rozdysponowania na cele wyłącznie humanitarne 3 mld dolarów, pochodzących z zamrożonych aktywów reżimu w Trypolisie - powiedział w piątek szef tureckiej dyplomacji Ahmet Davutoglu.
 • NATO-wskie samoloty wróciły nad Trypolis. Bomby spadły w okolicach siedziby państwowej telewizji i parlamentu
  NATO dokonało w poniedziałek rano nalotów na budynek w rejonie siedzib radia i telewizji w Trypolisie - podał prasie przedstawiciel reżimu Muammara Kadafiego. Zbombardowano również zniszczony w połowie trzy tygodnie temu budynek parlamentu.
 • "NATO jest gotowe na długą operację w Libii" - twierdzi brytyjski minister obrony
  Brytyjski minister obrony Liam Fox powiedział w poniedziałek w parlamencie, że NATO i jego sojusznicy są przygotowani na długotrwałą operację powietrzną w Libii. Jednocześnie wyraził nadzieję, że Muammar Kadafi ustąpi pod presją międzynarodową.
 • Bruksela ma zamiar otworzyć biuro przedstawicielskie w bastionie libijskich rebeliantów, Bengazi
  Unia Europejska planuje otworzyć biuro w stolicy libijskich powstańców Bengazi, by ułatwić współpracę z powstańczymi władzami - poinformowała w środę szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.
 • Graffiti z karykaturami Muamara Kadafiego a ścianie jednego z budynków w Bengazi
  Wysoka Komisarz NZ ds. Praw Człowieka Navi Pillay uważa, że użycie przez libijskie siły prorządowe w Misracie bomb kasetowych i broni ciężkiej, powodujące straty wśród ludności cywilnej, może być zgodnie z prawem międzynarodowym uznane za zbrodnie wojenne.
 • Muammar Kadafi
  Francuski minister obrony Gerard Longuet zaproponował w piątek nową strategię działań NATO w Libii: bombardowanie ośrodków dowodzenia wojsk Kadafiego oraz jego arsenałów zamiast uzbrajania powstańców.
 • Szef rosyjskiego MSZ krytykuje Zachód: ONZ nie dała mandatu do obalenia reżimu Kadafiego
  Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow skrytykował w piątek w Berlinie wspólny artykuł przywódców USA, Wielkiej Brytanii i Francji, którzy wyrazili determinację, by doprowadzić do upadku reżimu Muammara Kadafiego w Libii.
 • NATO nie wyjdzie poza rezolucję ONZ
  Prowadząc operację zbrojną w Libii NATO nie podejmie działań, niezgodnych z treścią rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ - zapewnił w piątek w Berlinie sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen.
 • Muammar Kadafi
  Muammar Kadafi zaakceptował przedstawiony mu przez Unię Afrykańską plan pokojowy w sprawie zakończenia wojny domowej w Libii - poinformował w poniedziałek rano Ramtane Lamamra, komisarz Unii Afrykańskiej ds. Pokoju i Bezpieczeństwa.