• Szwecja jest skłonna pożyczyć Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu (MFW) 100 mld koron (ok. 11 mld euro) - poinformował prezes Szwedzkiego Banku Narodowego Stefan Ingves na czwartkowym posiedzeniu parlamentarnej komisji finansów.
 • Miedwiediew: Rosja gotowa uczestniczyć w pomocy dla eurolandu
  Rosja jest gotowa zaangażować się w program pomocy dla strefy euro poprzez MFW - powiedział w czwartek po szczycie UE-Rosja prezydent Dmitrij Miedwiediew. W interesie Rosji jest zachowanie euro, a 41 proc. jej rezerw jest właśnie w tej walucie - mówił.
 • Unia domaga się wielkich zmian w międzynarodowej organizacji
  To obecnie jedna z najważniejszych organizacji na świecie. Bruksela chce ją jednak zreformować. Zamiast kilku reprezentantów Unii ma być tylko jeden dyrektor. To da Brukseli taką pozycję jaką dziś mają tylko Amerykanie.
 • Belka zastąpi ministra finansów bogatego emiratu
  To duży sukces szefa Narodowego Banku Polskiego. Na tym prestiżowym stanowisku zastąpi ministra finansów jednego z bogatych krajów arabskich, Ahmeda bin Mohammeda Al Khalifa.
 • Unia zdecydowała. Grecja nie dostanie pieniędzy
  Grecja, do referendum, nie zobaczy już ani centa - zdecydowali przywódcy Unii Europejskiej. Piłeczka jest po stronie Greków. Jeśli odrzucą pakiet pomocowy, to już nic nie uratuje Aten.
 • Demonstracja w Atenach
  Międzynarodowy Fundusz Walutowy oświadczył w poniedziałek, iż zanim wypłaci swój udział w kolejnej transzy pomocy dla Grecji, musi mieć pewność, że greckie reformy są realizowane i że współfinansują je państwa strefy euro.
 • Demonstracje w Grecji
  Minister finansów Jacek Rostowski apelował w poniedziałek do państw UE o traktowanie stabilności strefy euro w sposób nadrzędny; wówczas, jego zdaniem, można uniknąć wstrząsów na rynkach. Uspokajał, że Grecja nie jest "studnią bez dna" i stanowi mały procent gospodarki UE.
 • Grecja dostanie kolejne miliardy euro. Warunki są ostre
  Ministrowie finansów strefy euro zapowiedzieli w poniedziałek nad ranem, że Grecja może liczyć na udzielenie kolejnej transzy pomocy finansowej w wysokości 12 mld euro do połowy lipca, pod warunkiem uchwalenia przez grecki parlament ustaw o ograniczeniu wydatków, reformie systemu fiskalnego i wyprzedaży majątku państwowego.
 • Bez spełnienia tego warunku Niemcy nie pozwolą pomóc Grecji
  Niemcy mają dość, by tylko rządy pokrywały koszty ratowania Grecji. Dlatego Berlin zapowiedział, że jeśli prywatni inwestorzy nie włączą się do ratowania Aten, to Berlin nie pozwoli dać ani euro więcej na wyciągnięcie tego kraju z kłopotów.
 • Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA nie chcą już Europejczyków na czele MFW
  Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA, kraje tworzące tzw. grupę Brics w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, domagają się nowej procedury wyboru szefa MFW i odejścia o tradycji powoływania na to stanowisko Europejczyka.