• Według rosyjskiego dziennika "Kommiersant", o przyszłości tarczy antyrakietowej zdecydują rozmowy w Soczi
  Spotkanie prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa z kierownictwem NATO w Soczi może być decydujące dla losów rozmów między Moskwą i Sojuszem na temat budowy wspólnego systemu obrony przeciwrakietowej - ocenia w poniedziałek dziennik "Kommiersant".
 • Rosyjski dyplomana ostrzega: Będzie odpowiedź na tarczę
  Projekt tarczy antyrakietowej ma szanse na sukces wyłącznie, jeśli będzie realizowany z Rosją - oznajmił stały przedstawiciel tego kraju przy NATO Dmitrij Rogozin. Zapowiedział, że w przeciwnym wypadku będzie odpowiedź na rozmieszczenie elementów tarczy w Polsce.
 • W maju 2012 r. w Chicago USA chcą zorganizować szczyt NATO poświęcony sytuacji w Afganistanie
  Stany Zjednoczone zorganizują szczyt NATO poświęcony Afganistanowi w maju 2012 r. w Chicago, gdzie w tym samym czasie odbędzie się spotkanie przywódców G8 - poinformował w środę wysoki rangą przedstawiciel władz amerykańskich.
 • NATO-wskie samoloty wróciły nad Trypolis. Bomby spadły w okolicach siedziby państwowej telewizji i parlamentu
  NATO dokonało w poniedziałek rano nalotów na budynek w rejonie siedzib radia i telewizji w Trypolisie - podał prasie przedstawiciel reżimu Muammara Kadafiego. Zbombardowano również zniszczony w połowie trzy tygodnie temu budynek parlamentu.
 • "NATO jest gotowe na długą operację w Libii" - twierdzi brytyjski minister obrony
  Brytyjski minister obrony Liam Fox powiedział w poniedziałek w parlamencie, że NATO i jego sojusznicy są przygotowani na długotrwałą operację powietrzną w Libii. Jednocześnie wyraził nadzieję, że Muammar Kadafi ustąpi pod presją międzynarodową.
 • Szef rosyjskiego MSZ krytykuje Zachód: ONZ nie dała mandatu do obalenia reżimu Kadafiego
  Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow skrytykował w piątek w Berlinie wspólny artykuł przywódców USA, Wielkiej Brytanii i Francji, którzy wyrazili determinację, by doprowadzić do upadku reżimu Muammara Kadafiego w Libii.
 • NATO nie wyjdzie poza rezolucję ONZ
  Prowadząc operację zbrojną w Libii NATO nie podejmie działań, niezgodnych z treścią rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ - zapewnił w piątek w Berlinie sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen.
 • Afgańska prowincja Ghazni, w której stacjonuje polski kontyngent, może być wkrótce gotowa do przekazania Afgańczykom
  Jest szansa, że afgańska prowincja Ghazni znajdzie się w kolejnej grupie obszarów gotowych do przekazania przez siły międzynarodowe władzom Afganistanu - ocenił w piątek w Berlinie szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.
 • NATO przejmuje operację w Libii od czwartku. Póki co, dowodzą Amerykanie
  NATO obejmie dowództwo nad operacją w Libii w czwartek o godzinie 8 czasu polskiego, czyli dzień później niż przewidywano, aby mieć pewność, że wszystko jest przygotowane - poinformował we wtorek anonimowy dyplomata z Sojuszu.
 • NATO-wską operacją w Libii ma dowodzić kanadyjski generał
  Kanadyjski generał Charles Bouchard będzie dowodził natowską operacją w Libii - poinformował w piątek minister obrony Kanady Peter Gordon Mackay. Bouchard służy w połączonym dowództwie sił NATO w Neapolu.