• Zbigniew Ziobro
  Były polityk PiS wypowiedział się krytycznie na temat ruchów partii. Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział, że PiS, nie popierając kandydatury Mieczysława Piotrowskiego na wiceszefa PE i grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), szkodzi interesowi Polski w UE.
 • Ziobryści dogadali się z rozłamowcami z PiS
  To ugrupowanie dawno odeszło z PiS. Jednak w ostatnich wyborach znalazło się na końcu stawki. Teraz chcą jednak dogadać się z Solidarną Polską. Uzgodnili już nawet kilka wspólnych punktów.
 • Paweł Kowal
  20 grudnia w Warszawie PJN chce zorganizować seminarium z udziałem przedstawicieli środowisk prawicowych, podczas którego przedstawią oni swoje stanowiska w sprawie przyszłości UE - zapowiedział w sobotę w Krakowie przewodniczący PJN Paweł Kowal.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Politycy lewicy podkreślali w sobotę, że nie pozwolą "wygumkować" swojego wkładu w integracji Polski z UE. Próba zapomnienia o tym, że lewica uczestniczyła w integracji Polski z UE jest fałszowaniem historii - mówił b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.
 • Platforma: Antypolski polityk wybrany głosami PiS
  Politycy PO uważają, że Jan Zahradil, który m.in. głosami PiS został wybrany na szefa frakcji Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, to antypolski polityk.
 • Kamiński: Pozostaję szefem frakcji
  Europoseł Michał Kamiński powiedział we wtorek, że mimo odejścia z PiS ma zamiar pozostać szefem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE. Jedenastka europosłów tej frakcji, którzy wciąż reprezentują PiS, chce zmiany na tym stanowisku.
 • Prezydent w Brukseli. Europosłów PiS jak na lekarstwo
  Bronisław Komorowski spotkał się w środę w Brukseli z polskimi eurodeputowanymi. Posłowie PO wytknęli nieobecność większości delegacji PiS; eurodeputowani opozycji podkreślali kurtuazyjny charakter spotkania, na którym nie zapomniano o imieninach prezydenta.