• Barroso w PE: Polska prezydencja spełniła nasze oczekiwania
  Polska prezydencja spełniła nasze oczekiwania, podtrzymała duch partnerstwa w instytucjach europejskich oraz w państwach członkowskich UE - ocenił w środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.
 • PE chce nowych wyborów parlamentarnych w Rosji
  PE wezwał władze Rosji do przeprowadzenia nowych wyborów parlamentarnych, do których dopuszczeni zostaliby wszyscy kandydaci rosyjskiej opozycji. Przebieg wyborów pokazał, że Rosja nie spełnia standardów - brzmi przyjęta w środę rezolucja ws. szczytu UE-Rosja.
 • Zbigniew Ziobro
  Były polityk PiS wypowiedział się krytycznie na temat ruchów partii. Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział, że PiS, nie popierając kandydatury Mieczysława Piotrowskiego na wiceszefa PE i grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), szkodzi interesowi Polski w UE.
 • Eurodeputowana PO najlepszą deputowaną Unii
  Kto jest najbardziej pracowitym i wpływowym posłem w Parlamencie Europejskim? Deputowani zdecydowali. Prestiżową nagrodę zdobyła polityk PO, która w Brukseli działa od 12 lat.
 • Bruksela krytykuje Polskęa łamanie praw gejów
  Komisja Europejska ostro krytykuje Polskę. Bruksela uważa, że to niedopuszczalne, by polscy homoseksualiści nie mogli dostawać zaświadczenia, które pozwoli im wziąć ślub poza granicami kraju.
 • PE chce ograniczeń prędkości i blokad antyalkoholowych w nowych autach
  Obowiązkowe blokady antyalkoholowe w nowych autach, ograniczenie prędkości do 30 km/h na terenie zabudowanym oraz zakaz urządzeń ostrzegających o kontrolach drogowych, np. w GPS-ach - to pomysły europosłów zawarte w przyjętej we wtorek rezolucji PE.
 • Awaria prądu w Brukseli sparaliżowała prace instytucji UE
  Z powodu nagłej awarii stacji transformatorowej w pobliżu Parlamentu Europejskiego zarządzono ewakuację pracowników PE, prądu zabrakło też w budynkach KE i Rady UE, choć tam pracownicy zostali na posterunku. Prądu pozbawieni zostali też mieszkańcy dzielnicy.
 • W parlamencie przegłosowano pakiet oszczędnościowy, a na ulicach Aten trwała walna bitwa
  Przyjęcie przez parlament Grecji pierwszej ustawy dotyczącej rządowego planu oszczędnościowego odsunęło groźbę niewypłacalności kraju i otwiera drogę do przekazania następnej transzy pomocy - uznali w środę szefowie Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej.
 • 100 osób obejrzało film "Mgła" w Parlamencie Europejskim
  W Parlamencie Europejskim odbyła się we wtorek projekcja filmu "Mgła"; obejrzało go ok. 100 osób. Jest to próba umiędzynarodowienia sprawy katastrofy smoleńskiej - powiedziała w Brukseli współrealizatorka filmu Joanna Lichocka.
 • Syryjscy internauci zaatakowali profil PE
  Profil Parlamentu Europejskiego na Facebooku stał się w nocy z wtorku na środę celem ataku zwolenników prezydenta Syrii Baszara el-Asada w chwili, gdy UE objęła sankcjami 13 członków władz syryjskich, w tym brata prezydenta, Mahera.