• Zbigniew Ziobro
  Były polityk PiS wypowiedział się krytycznie na temat ruchów partii. Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział, że PiS, nie popierając kandydatury Mieczysława Piotrowskiego na wiceszefa PE i grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), szkodzi interesowi Polski w UE.
 • Bruksela bierze Polskę pod lupę
  Unijny komisarz ds. walutowych Olli Rehn powiedział w poniedziałek, że pięć krajów członkowskich - w tym Polska - którym groziło, że nie ograniczą na czas swoich deficytów finansów publicznych, podjęło środki zaradcze. KE ma je ocenić na początku stycznia.
 • Niemcy mają pomysł na unię w Unii. Zapraszają Polskę
  Niemcy naciskają na Polskę, by jak najszybciej nasza prezydencja zmieniła traktaty unijne. Jeśli jednak nie da się wprowadzić nowych zasad, to Berlin ma kolejny pomysł, do którego zaprasza Warszawę.
 • Bruksela żąda, by Polska zapłaciła gigantyczną karę
  Ta dyrektywa miała uchronić kraje przed chciwymi bankierami. Okazało się jednak, że Polska jej nie wdrożyła. Dlatego Unia domaga się surowej kary. Za każdy dzień zwłoki w wprowadzeniu prawa, żąda fortuny.
 • Bruksela krytykuje Polskęa łamanie praw gejów
  Komisja Europejska ostro krytykuje Polskę. Bruksela uważa, że to niedopuszczalne, by polscy homoseksualiści nie mogli dostawać zaświadczenia, które pozwoli im wziąć ślub poza granicami kraju.
 • Bronisław Komorowski na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ
  Przemawiam w imieniu kraju, który stał się symbolem dobrej zmiany - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski podczas 66. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Jak mówił, dzięki przemianom gospodarczym i politycznym Polska stała się krajem stabilnej demokracji.
 • Do Polski trafi więcej niż 80 mld euro?
  Unijny komisarz ds. budżetu i programowania finansowego Janusz Lewandowski powiedział w piątek, że w proponowanym przez Komisję Europejską projekcie 7-letniego budżetu Unii, dla Polski przewidziano więcej niż 80 mld euro. Nie ujawnił jednak kwoty.
 • Rząd Tuska nie będzie żałował grosza. Oto plan na prezydencję
  Rząd zamierza wykorzystać polskie przewodnictwo w Radzie UE do promocji naszego kraju, na co wyda kilkaset milionów - odnotowuje "Polska The Times". Prezydencja ma być najbardziej imponująca od czasu wejścia w życie traktatu lizbońskiego.
 • Cezary Grabarczyk
  Z roku na rok jakość obsługi pasażerów polskich kolei będzie się poprawiać - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Odniósł się w ten sposób do środowego sondażu KE, według którego stan polskich kolei jest najmniej zadowalający w całej Europie.
 • Białoruscy milicjanci blokują antyrządowy protest w Mińsku, 25 marca
  Rzecznik białoruskiego MSZ Andrej Sawinych powiedział w czwartek, że lista przedstawicieli Unii Europejskiej, w tym Polski, objętych zakazem wjazdu na Białoruś, nie zostanie opublikowana. Nie potwierdził też informacji mediów, że jest na niej 150 osób.