• Stan polskiego kolejnictwa wciąż jest niski
  Specjalny doradca wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Siima Kallasa Meglena Kuneva, zachęca polskich pasażerów do wnoszenia skarg na przewoźników. Kuneva zaznaczyła, że stan naszego transportu publicznego polepsza się, ale jest jeszcze co poprawiać. A najskuteczniej można to zrobić właśnie poprzez skargi.
 • Bruksela żąda, by Polska zapłaciła gigantyczną karę
  Ta dyrektywa miała uchronić kraje przed chciwymi bankierami. Okazało się jednak, że Polska jej nie wdrożyła. Dlatego Unia domaga się surowej kary. Za każdy dzień zwłoki w wprowadzeniu prawa, żąda fortuny.
 • Bruksela pozywa Polskę. Tym razem za jakość powietrza
  Polska znalazła się na celowniku Brukseli. Komisja Europejska uznała, że powietrze w Polsce jest fatalnej jakości, a rząd nie robi nic, by naprawić sytuację. Zdaniem komisarzy zanieczyszczenia mogą prowadzić do śmiertelnych chorób.
 • Bruksela chce karać spekulantów więzieniem
  Unia ostro bierze się za spekulantów. Chce, by karano ich na podstawie kodeksu karnego. Przestępstwem byłaby też sama próba załamania rynków, czy też podżeganie do przestępstwa. Bruksela planuje też wzmocnić pozycję krajowych nadzorów finansowych.
 • Polska do trybunału za zakaz rejestracji aut z kierownicą z prawej strony
  Skończył się żarty! Bruksela uderzyła pięścią w stół - chodzi o przepisy polskiego prawa, a konkretnie jeden z najbardziej kontrowersyjnych zapisów dotyczących aut sprowadzanych przez Polaków...
 • Bruksela przyjrzy się proponowanym przez Holandię regulacjom dotyczącym pracowników z Europy Wschodniej
  Komisja Europejska zbada budzące niepokój Polski holenderskie propozycje uregulowań prawnych dotyczących traktowania migrantów zarobkowych z unijnych krajów Europy Środkowo-Wschodniej pod kątem zgodności z prawem UE i ewentualnej dyskryminacji.
 • Parlament Europejski
  Szef PE Jerzy Buzek powiedział PAP, że chce, by jak najszybciej powstał kodeks postępowania europosłów, który określi, jak mają się zachowywać, by nie obniżać rangi PE. Powstanie specjalna grupa robocza, a celem Buzka jest przyjęcie kodeksu przed wakacjami.
 • Trybunał UE uznał, że kraje członkowskie Unii nie muszą uznaać tytułów szlacheckich nabytych w innych krajach
  W UE panuje równość obywateli, kraje członkowskie nie muszą uznawać tytułów szlacheckich nabytych w innych krajach i mogą ich zakazać u siebie - uznał w środę Trybunał Sprawiedliwości UE, odmawiając niemieckiej księżnej prawa do używania tytułu w Austrii.
 • Zamykane kopalnie będą mogły otrzymywać pomoc publiczną - ale tyo do 2018 roku
  Do końca 2018 r. będzie możliwa pomoc dla zamykanych kopalń węgla kamiennego w UE - postanowili w piątek ministrowie gospodarki krajów UE w Brukseli. Taki termin poparła Komisja Europejska, choć wstępnie proponowała termin o cztery lata wcześniejszy.