• Niemcy i Francja przesłały UE propozycje zmian w traktatach
  Przywódcy Francji i Niemiec przesłali w środę UE propozycje reform traktatowych, prowadzących do wzmocnienia dyscypliny finansowej. "Aby zwalczyć kryzys, konieczne są kroki dla stabilizacji całej strefy euro. Jesteśmy przekonani, że się nam uda" - napisali.
 • Prezydent krytykuje Sikorskiego
  Prezydent Bronisław Komorowski wbił szpilę w Radosława Sikorskiego. Jego zdaniem, choć berlińskie wystąpienie szefa MSZ było potrzebne, to jednak tezy Sikorskiego powinny być najpierw przedyskutowane w kraju.
 • Flaga Unii w Brukseli
  Niemcy i Francja dogadały się w sprawie zmian podstawowych zasad Unii Europejskiej. Jak twierdzą Sarkozy i Merkel chcą w ten sposób poprawić metody walki z kryzysem.
 • Bronisław Komorowski na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ
  Przemawiam w imieniu kraju, który stał się symbolem dobrej zmiany - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski podczas 66. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Jak mówił, dzięki przemianom gospodarczym i politycznym Polska stała się krajem stabilnej demokracji.
 • Afgańczycy oskarżają zachodnie siły o śmierć około 50 cywilów w prowincji Kunar
  Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj powiedział w niedzielę, że siły NATO zabiły "około 50 cywilów" podczas wspólnych operacji sił afgańskich i międzynarodowych w prowincji Kunar na wschodzie Afganistanu.
 • Były prezydent Tunezji na celowniku Interpolu
  Biuro Interpolu w Tunisie rozesłało w czwartek alert do 188 krajów: poszukiwany jest obalony prezydent Tunezji Zin el-Abidin Ben Ali i informacje o miejscu pobytu jego samego, jak i sześciorga jego bliskich.
 • Komorowski spotkał się z Obamą. Dostał zaproszenie
  Bronisław Komorowski spotkał się z Barackiem Obamą przy okazji szczytu NATO w Lizbonie - podaje Radio ZET. Prezydenci wymienili uśmiechy i uścisnęli sobie ręce. Zdążyli też porozmawiać.
 • Prezydent w Brukseli. Europosłów PiS jak na lekarstwo
  Bronisław Komorowski spotkał się w środę w Brukseli z polskimi eurodeputowanymi. Posłowie PO wytknęli nieobecność większości delegacji PiS; eurodeputowani opozycji podkreślali kurtuazyjny charakter spotkania, na którym nie zapomniano o imieninach prezydenta.
 • Komorowski rusza z pierwszą wizytą. Gdzie?
  O polityce obronnej UE, stosunkach z Rosją, polskiej prezydencji i wspólnych interesach nowych krajów UE ma rozmawiać w środę w Brukseli prezydent Bronisław Komorowski, składając w belgijskiej stolicy, siedzibie UE i NATO, swoją pierwszą wizytę zagraniczną. Takie cztery tematy zaplanowanego na godzinę spotkania z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Barroso podały w piątek PAP źródła w KE. Dodały, że zaproponowała je strona polska.