• Tusk w Brukseli: Stoimy na rozdrożu
  Premier ostrzegał dziś w Brukseli, przed końcem Unii Europejskiej. Jego zdaniem, kraje Unii nie mogą pójść drogą podważania podstaw istnienia Unii, wybierając "egoizmy narodowe". Nie można też wskazywać winnych kryzysu palcami. Bo za spowolnienie gospodarcze odpowiadają wszyscy.
 • Ziobryści dogadali się z rozłamowcami z PiS
  To ugrupowanie dawno odeszło z PiS. Jednak w ostatnich wyborach znalazło się na końcu stawki. Teraz chcą jednak dogadać się z Solidarną Polską. Uzgodnili już nawet kilka wspólnych punktów.
 • Niemcy i Francja przesłały UE propozycje zmian w traktatach
  Przywódcy Francji i Niemiec przesłali w środę UE propozycje reform traktatowych, prowadzących do wzmocnienia dyscypliny finansowej. "Aby zwalczyć kryzys, konieczne są kroki dla stabilizacji całej strefy euro. Jesteśmy przekonani, że się nam uda" - napisali.
 • Minister Sikorski wie, kiedy będziemy płacić euro
  Szef MSZ Radosław Sikorski zadeklarował w piątek, że w tej kadencji Polska będzie gotowa do wstąpienia do strefy euro, ale - jak podkreślił - przyjmiemy unijną walutę, "jeśli do tego czasu strefa euro się zreformuje i będzie to wejście dla nas korzystne".
 • Szczyt bezczelności? Grecja poucza Unię, jak walczyć z kryzysem
  To państwo jako ostatnie powinno pouczać Niemców, czy Francuzów, jak walczyć z kryzysem. To przecież Ateny odpowiadają w dużym stopniu za , co dzieje się w Europie. Tymczasem premier poucza Berlin i Paryż, co robić.
 • Merkel zaprasza Polskę do nowego paktu
  To przemówienie Angeli Merkel ma pokazać, co Niemcy chcą zrobić w Europie. Zdaniem kanclerz Niemiec w nowym pakcie, który ma uratować strefę euro, jest miejsce dla Polski.Kanclerz dogryzła też prezesowi PiS.
 • Prezydent krytykuje Sikorskiego
  Prezydent Bronisław Komorowski wbił szpilę w Radosława Sikorskiego. Jego zdaniem, choć berlińskie wystąpienie szefa MSZ było potrzebne, to jednak tezy Sikorskiego powinny być najpierw przedyskutowane w kraju.
 • Flaga Unii w Brukseli
  Niemcy i Francja dogadały się w sprawie zmian podstawowych zasad Unii Europejskiej. Jak twierdzą Sarkozy i Merkel chcą w ten sposób poprawić metody walki z kryzysem.
 • Merkel zdradza prawdziwy cel Niemiec
  Angela Merkel wreszcie publicznie powiedziała, jaki cel mają Niemcy w Europie. Kanclerz mocno wierzy w powodzenie swej misji. Jest też zdania, że nie można dzielić Europy na kraje które mają i te, które nie mają euro.
 • Słowacja nie dołoży się do pomocy Grecji
  Słowacja jako jedyne państwo strefy euro nie weźmie udziału w kolejnym zwiększeniu rozmiarów Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF) - poinformowała w czwartek rano w Brukseli premier Iveta Radiczova, cytowana przez słowackie media.