• Tusk w Brukseli: Stoimy na rozdrożu
  Premier ostrzegał dziś w Brukseli, przed końcem Unii Europejskiej. Jego zdaniem, kraje Unii nie mogą pójść drogą podważania podstaw istnienia Unii, wybierając "egoizmy narodowe". Nie można też wskazywać winnych kryzysu palcami. Bo za spowolnienie gospodarcze odpowiadają wszyscy.
 • Tusk wie, co zrobić, by uratować Europę
  Europie grozi zagłada, czy też Unia poradzi sobie z kryzysem? Zdaniem premiera Tuska na naszych oczach zapadają decyzje, które rozstrzygną los kontynentu. Ma też pomysł, jak uratować Unię Europejską i wyciągnąć ją z kryzysu.
 • Tusk przybył do Brukseli. Będzie rozmawiał o sześciopaku
  remier Donald Tusk przybył we wtorek z jednodniową wizytą do Brukseli. Z unijnymi politykami będzie rozmawiał o przeciwdziałaniu kryzysowi, m.in. o tzw. sześciopaku. Premier weźmie też udział w uroczystości nadania imienia Solidarności esplanadzie przed PE.
 • Premier Donald Tusk z żoną w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej
  "Tak jak my kiedyś zasłużyliśmy na bycie w Europie, tak Europa dobrze zasłużyła na polską prezydencję. To będzie dobra prezydencja" - powiedział w piątek w warszawskim Teatrze Wielkim-Operze Narodowej premier Donald Tusk.
 • Rząd Tuska nie będzie żałował grosza. Oto plan na prezydencję
  Rząd zamierza wykorzystać polskie przewodnictwo w Radzie UE do promocji naszego kraju, na co wyda kilkaset milionów - odnotowuje "Polska The Times". Prezydencja ma być najbardziej imponująca od czasu wejścia w życie traktatu lizbońskiego.
 • Polska nie ma zamiaru angażować się w konflikt w Libii - zapowiada premier Donald Tusk
  Polska podtrzymuje stanowisko o nieangażowaniu się militarnym w Libii i nie należy oczekiwać zmiany, niezależnie od zdarzeń w tym kraju - powiedział w Brukseli po szczycie UE premier Donald Tusk. Polska będzie szykować pomoc humanitarną, ale nie teraz - dodał.