• Barack Obama, prezydent USA
  Barack Obama zdecydował, kto będzie kandydatem na szefa Banku Światowego. Wbrew wcześniejszym pogłoskom nie została nim Hilary Clinton. Obama postawił na znanego ekonomistę.
 • Koniec euro? Banki szykują się do wskrzeszenia walut narodowych
  Banki centralne Europy nie wierzą, że euro przetrwa. Szykują się więc do powrotu do starych walut i rozważają coś, z czego parę miesięcy temu jeszcze żartowano. Sprawdzają, czy będą w stanie szybko wydrukować wskrzeszone pieniądze.
 • "NYT": Plan naprawy eurostrefy może jeszcze pogorszyć sytuację
  Środowy "New York Times" skrytykował forsowany przez Niemcy i Francję plan uzdrowienia strefy euro przez zmuszenie należących do niej państw do zmniejszenia deficytów budżetowych pod groźbą sankcji.
 • Rosyjski ekonomista: Europa powinna przyjąć Rosję do Unii
  Europa powinna bardziej otworzyć się na Rosję stwarzając jej realną perspektywę przyjęcia do Unii Europejskiej - przekonuje na łamach poniedziałkowego "Washington Post" rosyjski ekonomista i opozycyjny polityk Władisław Inoziemcew.
 • Bronisław Komorowski na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ
  Przemawiam w imieniu kraju, który stał się symbolem dobrej zmiany - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski podczas 66. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Jak mówił, dzięki przemianom gospodarczym i politycznym Polska stała się krajem stabilnej demokracji.
 • Mahmud Ahmadineżad
  Dyplomaci z USA i kilkunastu innych krajów wyszli w czwartek z sali Zgromadzenia Ogólnego NZ w proteście przeciw wygłaszanemu tam przemówieniu prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada.
 • Sytuacja w Syrii jest "katastrofalna" - mówią sami Syryjczycy
  Stany Zjednoczone zaapelowały w sobotę do swoich obywateli w Syrii o natychmiastowe opuszczenie tego kraju ze względu na przemoc, z jaką spotyka się tam ruch protestu przeciw władzom. O wstrzymanie przemocy zaapelowały do Syrii kraje Zatoki Perskiej.
 • Rosyjski dyplomana ostrzega: Będzie odpowiedź na tarczę
  Projekt tarczy antyrakietowej ma szanse na sukces wyłącznie, jeśli będzie realizowany z Rosją - oznajmił stały przedstawiciel tego kraju przy NATO Dmitrij Rogozin. Zapowiedział, że w przeciwnym wypadku będzie odpowiedź na rozmieszczenie elementów tarczy w Polsce.
 • W maju 2012 r. w Chicago USA chcą zorganizować szczyt NATO poświęcony sytuacji w Afganistanie
  Stany Zjednoczone zorganizują szczyt NATO poświęcony Afganistanowi w maju 2012 r. w Chicago, gdzie w tym samym czasie odbędzie się spotkanie przywódców G8 - poinformował w środę wysoki rangą przedstawiciel władz amerykańskich.
 • Dominique Strauss-Kahn
  Zaatakowana rzekomo przez Dominique'a Strauss-Kahna pokojówka chce zeznawać przeciwko niemu - poinformował we wtorek w amerykańskiej telewizji CNN jej adwokat, Jeffrey Shapiro.