• Quvenzhane Wallis na festiwaly w Cannes
  Dziewięcioletnia Quvenzhane Wallis już weszła do historii – jest najmłodszą aktorką nominowaną do Oscara. Debiutująca na ekranie w filmie "Bestie z południowych krain" dziewczynka wymieniana jest jako faworytka w wyścigu o cenną statuetkę.
 • Najlepszy film: "Lincoln"
  Amerykańska Akademia Filmowa znów nie była oryginalna. Ogłosiła tytuły filmów oraz nazwiska twórców i artystów, którzy będą walczyć o Oscary 2013, a lista bardzo przypomina spis kandydatów do Złotych Globów. W pierwszym etapie oscarowej gonitwy najlepszy okazał się "Lincoln" Spielberga (12 nominacji), który wyprzedził Anga Lee i jego "Życie Pi" z 11 szansami na wygraną. Dużo nominacji otrzymały też: "Skyfall" (5), "Anna Karenina" (4), "Hobbit: Niezwykła podróż" (3) oraz "Mistrz" (3), lecz akurat te produkcje nie ubiegają się o tytuł najlepszego filmu 2012 roku. Laureatów poznamy 24 lutego, a oto nominowani w głównych kategoriach:
 • Janusz Kamiński nominowany do Oscara za "Lincolna"
  Janusz Kamiński otrzymał nominację do Oscara za zdjęcia do filmu "Lincoln". To szósta oscarowa szansa pracującego w Hollywood polskiego operatora.
 • 12 nominacji dla "Lincolna"!
  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła tytuły filmów oraz nazwiska twórców i artystów, którzy będą walczyć o Oscary 2013. Oto lista nominowanych do najsłynniejszej z nagród w poszczególnych kategoriach:
 • 85. gala wręczenia Oscarów w nowym-starym miejscu
  Akademia Filmowa ujawniła, że 85. gala rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego 2013 roku.