Niemcy dofinansują hospicjum w Oświęcimiu
12 listopada 2010 100 tysięcy euro na budowę "Pomnika-Hospicjum miastu Oświęcim" przekaże rząd Niemiec - poinformowała Helena Wisła z Fundacji budującej oświęcimskie hospicjum. Wcześniej na placówkę składali się też Włosi, Szwajcarzy i Japończycy.