• Dziecko bawi się klockami
  Jak pokazują najnowsze badania, na cukrzycę choruje coraz więcej dzieci. Niestety problem z roku na rok będzie narastał. Państwowe przedszkola i szkoły mają obowiązek przyjąć każde dziecko w swoje szeregi. Niestety duża część placówek odmawia współpracy. Czego obawiają się nauczyciele?
 • OPERACJA NA MÓZGU. TAK LECZY SIĘ PADACZKĘ LEKOOPORNĄ W SZCZECINIE
  Tak naprawdę nie mogła się zbytnio cieszyć. Napady powodował zarówno stres, jak i dobre, miłe chwile, więc kiedy cieszyła się i przeżywała coś, następował atak, po którym była wycieńczona – mówiła Aneta Rozentalska, matka 11-letniej Nadii cierpiącej na padaczkę lekooporną, operowanej w szczecińskim Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych. W piątek podpisano porozumienie między Kliniką Neurologii Rozwojowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i Oddziałem Klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej z Pododdziałem Neurochirurgii Dorosłych szpitala "Zdroje" w Szczecinie – podał serwis naukawpolsce.pap.pl. W ten sposób powołano Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych.
 • Leki
  Dostęp do najnowszych leków na padaczkę, o odmiennym mechanizmie działania, to szansa na normalne życie dla pacjentów z lekooporną postacią tej choroby – przekonują eksperci. Ich zdaniem ta grupa chorych wymaga szczególnego wsparcia społeczeństwa i decydentów.
 • Lekarz przepisuje leki
  Refundacja całej gamy leków na padaczkę to warunek dobrania skutecznej terapii dla osób, które na nią cierpią - ocenili eksperci. Ich zdaniem inwestycja w dobre leczenie padaczki się opłaca, gdyż obniża ogromne koszty związane z napadami choroby.
 • Lekarz ogląda skan mózgu
  Jak powinniśmy się zachować, gdy ktoś obok nas ma napad padaczkowy? Jak wygląda leczenie tej choroby?
 • Mężczyzna u lekarza
  Polacy wciąż zbyt rzadko poddają się badaniom profilaktycznym; musimy naszych rodaków bardziej zachęcać do nich, jak również do większej dbałości o zdrowie – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Krzysztof Krawczyk
  Krzysztof Krawczyk nie utrzymuje kontaktów z synem chorym na padaczkę, ale nie jest obojętny na jego los. W przyszłym roku gwiazdor zabierze juniora w trasę koncertową - donosi „Super Express”.
 • Doktor Marek Bachański
  Człowiek, który stał się symbolem walki o pacjentów nawet za cenę własnej kariery. Lekarz, który odwagę w starciu z urzędnikami przypłacił zniesławieniem, wykluczeniem ze środowiska i upadkiem, po którym niewielu zdołałoby się podnieść. Marek Bachański, uparty doktor od spraw niemożliwych, jak nazywa go w swojej książce Dorota Mirska-Królikowska. Opowiada jej, jak medyczna marihuana ratuje życie.
 • Hillary Clinton
  Zasłabnięcie Hillary Clinton podczas rocznicowych ku czci ofiar ataku na WTC wywołało nowe pytania na temat stanu zdrowia kandydatki na prezydenta USA. Oficjalna wersja ludzi Clinton mówi o "zapaleniu płuc" i "odwodnieniu". Po sieci krążą jednak teorie spiskowe, które sugerują, że była sekretarz stanu cierpi na dużo poważniejsze choroby.
 • Rezonans magnetyczny mózgu
  Glejak to nowotwór, który umiejscawia się w ośrodkowym układzie nerwowym. Powstaje z komórek glejowych. Ważne jest, aby poznać jego objawy i w razie potrzeby udać się jak najszybciej do lekarza.