• Rezonans mózgu
  Mogą to być zaburzenia równowagi, jak i problemy ze słuchem. Niekiedy na glejaka wskazują problemy z koncentracją czy ból głowy. Albo nudności i wymioty. Jakie są typowe i nietypowe objawy raka mózgu?
 • lekarz
  O objęcie refundacją leków przeciwpadaczkowych nowej generacji oraz tworzenie centrów referencyjnych - apelowali eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • Zdjęcia mózgu wykonane tomografem komputerowym
  Międzynarodowe badania pod kierunkiem polskich specjalistów wykazały, że możliwe jest zapobieganie padaczki i jej skutkom u dzieci z tzw. stwardnieniem guzowatym dzięki prewencyjnemu leczeniu – poinformowano na konferencji naukowej „Wyprzedzić padaczkę” w Warszawie.
 • "Gdy napady te występują cały czas, mózg szybciej się starzeje, degraduje się. Szczególnie u dzieci jest to bardzo niszczące, bo zupełnie hamuje ich rozwój"
  Po rozpoznaniu u dziecka padaczki lekoopornej nie można czekać z operacją, bo choroba hamuje rozwój mózgu – powiedział dr hab. Leszek Sagan ze szczecińskiego szpitala "Zdroje". Dodał, że niektóre napady padaczkowe trudno skojarzyć z tą chorobą. Jak podkreślił, napadu padaczki nie zawsze można rozpoznać, bo bywa, że dotknięte nim dziecko na przykład "wpatruje się gdzieś przed siebie".
 • Dziecko bawi się klockami
  Jak pokazują najnowsze badania, na cukrzycę choruje coraz więcej dzieci. Niestety problem z roku na rok będzie narastał. Państwowe przedszkola i szkoły mają obowiązek przyjąć każde dziecko w swoje szeregi. Niestety duża część placówek odmawia współpracy. Czego obawiają się nauczyciele?
 • OPERACJA NA MÓZGU. TAK LECZY SIĘ PADACZKĘ LEKOOPORNĄ W SZCZECINIE
  Tak naprawdę nie mogła się zbytnio cieszyć. Napady powodował zarówno stres, jak i dobre, miłe chwile, więc kiedy cieszyła się i przeżywała coś, następował atak, po którym była wycieńczona – mówiła Aneta Rozentalska, matka 11-letniej Nadii cierpiącej na padaczkę lekooporną, operowanej w szczecińskim Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych. W piątek podpisano porozumienie między Kliniką Neurologii Rozwojowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i Oddziałem Klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej z Pododdziałem Neurochirurgii Dorosłych szpitala "Zdroje" w Szczecinie – podał serwis naukawpolsce.pap.pl. W ten sposób powołano Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych.
 • Leki
  Dostęp do najnowszych leków na padaczkę, o odmiennym mechanizmie działania, to szansa na normalne życie dla pacjentów z lekooporną postacią tej choroby – przekonują eksperci. Ich zdaniem ta grupa chorych wymaga szczególnego wsparcia społeczeństwa i decydentów.
 • Lekarz przepisuje leki
  Refundacja całej gamy leków na padaczkę to warunek dobrania skutecznej terapii dla osób, które na nią cierpią - ocenili eksperci. Ich zdaniem inwestycja w dobre leczenie padaczki się opłaca, gdyż obniża ogromne koszty związane z napadami choroby.
 • Lekarz ogląda skan mózgu
  Jak powinniśmy się zachować, gdy ktoś obok nas ma napad padaczkowy? Jak wygląda leczenie tej choroby?
 • Mężczyzna u lekarza
  Polacy wciąż zbyt rzadko poddają się badaniom profilaktycznym; musimy naszych rodaków bardziej zachęcać do nich, jak również do większej dbałości o zdrowie – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.