• Samolot na lotnisku
  Kilkanaście godzin czekania na opóźniony samolot tylko po to, by usłyszeć, że pilot nie wpuści jej niepełnosprawnego dziecka na pokład. Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Polka walczy teraz z linią lotniczą o zwrot pieniędzy za taksówkę i rekompensatę. Ale przewoźnik, choć jest mu przykro, płacić nie chce.
 • Marihuana medyczna
  Nie będzie refundacji leków na bazie cannabisu na terapię padaczki lekoopornej oraz glejaka. Powód? Negatywna opinia Agencji Oceny Technologii Medycznych.
 • Mózg
  Choroby mózgu - jednym z największych wyzwań współczesnego świata. Z powodu starzenia się coraz więcej osób cierpi na chorobę Parkinsona, Alzheimera, padaczkę, udar, depresję, schizofrenię lub zaburzenia lękowe - przypominają eksperci z okazji obchodów Światowego Tygodnia Mózgu (od 16 do 22 marca).
 • Młotek sędziowski
  Winni nieprawidłowości przy prowadzeniu firmy, ale nie przyczynili się do katastrofy drogowej koło Jeżewa - orzekł sąd. Do wypadku koło Jeżewa doszło 9 lat temu. Autokar wiozący maturzystów czołowo zderzył się z ciężarową lawetą. Zginęło 13 osób. 
 • Młotek sędziowski
  Po 9 latach od tragedii i 5 latach procesu, dziś zapadnie wyrok w sprawie związanej z wypadkiem autokaru z maturzystami koło Jeżewa. Zginęło w nim 13 osób.  
 • Padaczka to choroba neurologiczna
  Dziś, 26 marca, Lawendowy Dzień - obchodzony od 6 lat Międzynarodowy Dzień Padaczki. Jego celem jest zwiększenie wiedzy o tej chorobie i możliwościach leczenia.
 • Coraz więcej osób cierpi na choroby mózgu
  Ciągle względnie mało wydajemy na leczenie chorób mózgu. Jesteśmy w Europie na 6. miejscu, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców i na 23. miejscu - jeśli chodzi o wydatki na te choroby w przeliczeniu na jednego mieszkańca. 
 • Chorzy na padaczkę mogą normalnie pracować
  Tylko 40 procent chorych na padaczkę w Polsce pracuje zawodowo. Natomiast ponad 70 procent tych, którzy nie mają zatrudnienia, deklaruje chęć podjęcia pracy. Takie są wyniki badań TNS Polska. O sytuacji osób z epilepsją na rynku pracy dyskutowali lekarze, przedsiębiorcy i pacjenci.
 • Przeszczep komórek mózgowych szansą na wyleczenie padaczki?
  Przeszczep komórek mózgowych może pomóc w leczeniu padaczki. Przełomowe badania w tej dziedzinie przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego.
 • Nowa lista leków refundowanych od 1 maja
  Nowe leki na padaczkę i wirusowe zapalenie wątroby typu C będą refundowane. Ministerstwo zdrowia opublikowało zmiany na liście refundacyjnej. Wykaz będzie obowiązywał od 1 maja. Znalazło się na nim 70 nowych produktów.