• W Polsce jest ok. 400 tysięcy osób z epilepsją
  W Warszawie opublikowano badania, według których tylko 40 procent osób z epilepsją podejmuje pracę. Badania przeprowadziła firma TNS Polska na zlecenie Polskiego Towarzystwa Epileptologii oraz jednej z firm farmaceutycznych.
 • Nordic walking w szczytnym celu
  W Koszalinie odbędą się ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Chorego na Padaczkę. 1 lutego z Wrocławia wyruszył marsz nordic walking w ramach akcji "Zauważ mnie", który dziś dotrze do Koszalina.
 • Odkryto nowe właściwości marihuany. Zapobiega konwulsjom
  Kolejny argument za dopuszczeniem w medycynie leków opartych na kannabinoidach. Okazuje się, że związki zawarte w marihuanie mogą pomagać chorym na padaczkę.
 • Wszczepienie urządzenia do głębokiej stymulacji mózgu pomoże pacjentom chorym na lekooporną padaczkę
  To szansa dla chorych z najcięższym przebiegiem epilepsji. W Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie neurochirurdzy przeprowadzają pierwszą w Polsce operację wszczepienia urządzenia do głębokiej stymulacji mózgu u 35-letniej pacjentki, cierpiącej na lekooporną padaczkę.
 • Chętniej ziewamy, gdy temperatura powietrza może służyć chłodzeniu mózgu
  Dlaczego ziewamy? Bo się nudzimy, jesteśmy zmęczeni lub mamy za mało tlenu? Naukowcy podają jeszcze jeden powód. I ma on związek z prawidłową pracą mózgu...
 • Padaczka jest jedną z najczęstszych chorób neurologicznych
  Padaczkę diagnozuje się coraz częściej w starszym wieku. Zapada na nią więcej osób po 60. roku życia niż dzieci - mówili w czwartek w Warszawie eksperci na spotkaniu prasowym.
 • Polacy wyprodukują nowy lepszy lek na padaczkę
  Szykuje się rewolucja w walce z bardzo uciążliwą chorobą, padaczką. Naukowcy z UJ otrzymali związki chemiczne, z których może powstać nowy lek dla pacjentów cierpiących na to schorzenie neurologiczne. To będzie przełom, jeśli badania kliniczne potwierdzą jego skuteczność.
 • Uwaga! Teledysk, który wywołuje atak epilepsji
  Od premiery w ostatni weekend obejrzało go już prawie pięć milionów ludzi. Tymczasem specjaliści ostrzegają: nowy klip rapera Kanye Westa, który do współpracy zaprosił Rihannę, może powodować ataki epilepsji.