• MF: po 15 października poznamy stawkę akcyzy na diesla w 2012 r.
  Kierowcy znowu w roli ofiar i dojnych krów! Unijni urzędnicy kolejny już raz zaglądają do zbiorników naszych samochodów. Na celowniku najtańsze paliwo…
 • Unia idzie na wojnę z Gazpromem
  Komisja Europejska zaczyna walkę z Gazpromem. Bada, czy koncern stosuje praktyki zagrażające konkurencji. Na razie inspektorzy KE przeprowadzają inspekcje w europejskich spółkach gazowych związanych z Gazpromem; m.in w PGNiG i Gaz-System.
 • Właściciele działek z gazem łupkowym mają szansę na spore pieniądze
  Właściciele działek, na których będzie wydobywany gaz łupkowy, mają szansę na spore pieniądze. Udzielone przez państwo koncesje nie naruszają praw właściciela gruntu. Firmy powinny porozumieć się z właścicielem i zapłacić za korzystanie z terenu.
 • Gazprom: Unia zadowolona z umowy gazowej
  Służba prasowa Gazpromu poinformowała, że komisarz ds. energii Gunther Oettinger w imieniu Komisji Europejskiej (KE) we wtorek wyraził zadowolenie z przebiegu i wyników rosyjsko-polskich rozmów o współpracy w sferze gazowej.
 • Porozumienie gazowe z Rosją w ciągu paru dni
  Porozumienie międzyrządowe z Rosją ws. zwiększenia dostaw gazu do Polski zostanie podpisane w ciągu najbliższych dni - poinformowało we wtorek PAP biuro prasowe resortu gospodarki. Dodało, że zniesiono w nim klauzulę zakazującą reeksportu rosyjskiego gazu.
 • Rząd przyjął aneks do umowy gazowej z Rosją
  Rząd zaakceptował we wtorek aneks do porozumienia z Rosją ws. zwiększenia dostaw gazu do Polski - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.