• Rurociąg, zdjęcie ilustracyjne
  Sypią się plany stworzenia gazowego eldorado. Zdaniem Głównego Geologa Kraju w Polsce jest znacznie mniej gazu łupkowego, niż początkowo prognozowano. Jego zdaniem wciąż jeszcze jednak jest nadzieja, że uniezależnimy się od Rosji.
 • Prezydent USA Barack Obama ogłosił we wtorek nowe, podwyższone standardy zużycia paliwa dla ciężkich pojazdów samochodowych. Podkreślił, że pozwolą one zaoszczędzić miliardy dolarów i przyczynią się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.
 • Siedziba Gazpromu
  Są małe szanse, by wydobycie gazu łupkowego rozwinęło się na dużą skalę w Europie - powiedział PAP wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew. Dodał, że rosyjskie długoterminowe kontrakty na dostawy gazu do UE są bezpieczne.
 • Wikileaks: Gazprom chaotyczny i skorumpowany
  Amerykańscy dyplomaci uważają, że rosyjski koncern energetyczny Gazprom jest chaotycznie zarządzany, sterowany przez politykę i skorumpowany - wynika z ujawnionych przez portal Wikileaks dokumentów ambasady USA w Moskwie.
 • Żona Sikorskiego rozgryzła strategię Rosji
  Dlaczego Michaił Chodorkowski otrzymał nowy, surowy wyrok więzienia, chociaż dwa lata temu prezydent Dmitrij Miedwiediew zapowiadał rządy prawa w Rosji? Intrygujące wyjaśnienie proponuje na łamach wtorkowego "Washington Post" Anne Applebaum.
 • Cena ropy jest już bliska 90 doarom za baryłkę
  Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną, a cena surowca jest blisko 26-miesięcznego maksimum - podają maklerzy.
 • Cena ropy jest już bliska 90 doarom za baryłkę
  Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną, a cena surowca jest blisko 26-miesięcznego maksimum - podają maklerzy.
 • Ocena zasobów gazu łupkowego w Polsce - najwcześniej za 2 lata. Wydobycie - za 10 lat
  Najwcześniej za dwa lata będziemy w stanie ocenić wielkość zasobów gazu łupkowego, a jeśli wyniki poszukiwań będą obiecujące, to za około 10 lat mogłoby ruszyć jego wydobycie - uważa przewodniczący Rady Nadzorczej PGNiG prof. Stanisław Rychlicki.
 • Płonie platforma wiertnicza w Zatoce Meksykańskiej
  W Zatoce Meksykańskiej doszło do eksplozji na kolejnej platformie wiertniczej, tym razem należącej do firmy Mariner Energy - poinformowały źródła handlowe i lokalne media.  Przy platformie pojawiła się plama ropy długości 1,5 km - podała amerykańska straż przybrzeżna.