• Elektroniczny papieros
  Wprowadzane zmiany w prawie oraz edukacja prozdrowotna powinny doprowadzić do tego, by w 2030 r. liczba palących Polaków była mniejsza niż 5 proc. Obecnie odsetek ten wynosi 24 proc. - podkreślali eksperci - uczestnicy debaty zorganizowanej z okazji Światowego Dnia bez Papierosa.
 • Papierosy
  Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje uzależnienie od nikotyny jako chorobę. Każdy palacz łatwo może sprawdzić, czy jest uzależniony od tego nałogu wypełniając tak zwany kwestionariusz Fagerströma. Odpowiedź na zawarte w nim pytania zajmie mniej czasu, niż spalenie papierosa.
 • Młody człowiek z papierosem
  Prawie połowa nastolatków w wieku 13-15 ma już za sobą próbę palenia papierosów – poinformowano w środę w Warszawie z okazji rozpoczęcia kierowanej do młodzieży ogólnopolskiej kampania antynikotynowej "Nie spal się na starcie".
 • Papierosy
  Podobno ilu byłych palaczy, tyle sposobów na rzucenie tego strasznego nałogu. Czym palenie różni się od innych uzależnień, a w czym jest do nich podobne? Jak wpływa nie tylko na nas, ale i na osoby w naszym otoczeniu?
 • papieros
  - Palenie to największy zabójca XX wieku - podkreśla Tadeusz Zielonka, pulmunolog. Dlaczego tak trudno pozbyć się tego nałogu? Jak Matyldzie Skubikowskiej udało się rzucić palenie?
 • Rzucić palenie papierosów
  Co trzeci palacz w Polsce deklaruje, że chce zerwać z nałogiem. Jest okazja do wprowadzenia zapowiedzi w życie, bo dziś obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. W Polsce papierosy pali około 9 milionów osób, w tym aż 3,5 miliona kobiet.
 • Bierne palenie papierosów
  "Nie zawsze wędzone trzyma dłużej. Nie pal. Nie truj" - to hasło kampanii społecznej realizowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną z okazji obchodzonego dziś, 19 listopada, Światowego Dnia Rzucania Palenia. Jej symbolem są płuca "uwędzone" dymem tytoniowym, które nie nadają się już do zdrowego i długiego życia.
 • Mężczyzna chce zapalić papierosa
  Palenie tytoniu to przewlekła nawracająca choroba, którą trzeba leczyć. Jest ku temu okazja - jutro, 19 listopada, przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia.
 • Papierosy
  Dzisiaj, 30 października, Europejski dzień eks-palacza. Z tej okazji Komisja Europejska promuje życie bez tytoniu. Na specjalnej wirtualnej mapie można było zapalić gwiazdkę i pochwalić się swoim sukcesem.
 • Zakaz palenia
  "Papieros to seryjny zabójca numer 1 w Polsce" - ostrzegają organizatorzy kampanii społecznej przygotowanej przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Akcja zostanie zainaugurowana w najbliższą niedzielę 31 maja w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Papierosa.