• Papież Benedykt XVI
  Zdaniem historyków, papież Benedykt XVI przejdzie do historii jako ten, który przypomniał Kościołowi o tradycji. Okazało się, że to przyniosło korzyści - zaczęli nawracać się anglikanie, do Kościoła wrócili też lefebryści.
 • Papież Benedykt XVI
  Papież zostawia swemu następcy duże wyzwania - twierdzi ksiądz Grzegorz Bachanek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego zdaniem, słowa papieża dotyczące kryzysu, czy demografii nie zostały w Europie przyjęte.
 • Papież Benedykt XVI
  Papież kończy dziś misję chwalebną, godną uznania i wielkiego szacunku - mówił w radiowej Jedynce prymas Polski. Arcybiskup Józef Kowalczyk podkreślał, że należy dziękować Benedyktowi XVI, że mimo 86 lat ma tak trzeźwy umysł, iż jest zdolny podjąć decyzję o ustąpieniu.
 • Papież Benedyk XVI
  To będzie historyczne wydarzenie, pierwsze takie od siedmiuset lat. Papież Benedykt XVI przestanie dzisiaj być papieżem. Punktualnie o godz. 20.00 głowa Kościoła katolickiego odejdzie ze stanowiska i przejdzie na emeryturę.
 • Papież Benedykt XVI
  Papież pożegnał się z wiernymi, ale od nas nie odszedł - uważa Krzysztof Gołębiewski dziennikarz Katolickiej Agencji Informacyjnej. Jego zdaniem ostatnia audiencja Benedykta XVI była bardzo wzruszająca. Ojciec Święty podsumował w niej swój pontyfikat. Podziękował wiernym za wsparcie i zapewnił, że ich nie zostawia. Podkreślił też bardzo wyraźnie, że nie porzuca krzyża.
 • Papież Jan Paweł II
  „Dał brzydką lekcję umierania” – pisze amerykański „Newsweek” o Janie Pawle II i przekonuje, że Benedykt XVI jednym gestem zrobił więcej dla Kościoła niż Karol Wojtyła kiedykolwiek.
 • Papież Benedykt XVI
  Benedykt XVI cierpi na nadciśnienie, nie widzi na lewe oko i ma kłopoty z chodzeniem. Pisze o tym emerytowany watykanista turyńskiego dziennika La Stampa Marco Tosatti. Jego zdaniem, papież zdecydował się abdykować naprawdę z powodu utraty “fizycznego i duchowego wigoru”.
 • Papież
  Benedykt XVI odchodzi na emeryturę. Jak wysokie świadczenie będzie dostawał? Zdaniem ekspertów, na konto emerytowanego biskupa Rzymu wpłynie mniej pieniędzy, niż dostają kardynałowie.
 • Benedykt XVI
  Czy papież po abdykacji będzie miał prawo do imienia, które przyjął po konklawe? Watykan zgodził się, by na emeryturze dalej go nazywano Benedyktem XVI. Nie wiadomo tylko, jakiego tytułu będzie używał.
 • Papież Benedykt XVI
  Nie ma powodów, aby nie wierzyć Benedyktowi XVI, że powodem jego rezygnacji jest brak sił fizycznych i duchowych, mówi znany włoski watykanista Andrea Tornielli.