• Janusz Korwin-Mikke
  „Nikt poważny nie będzie tworzył koalicji z człowiekiem, który przez cztery lata nie potrafił zarejestrować partii, a przez ponad dwa lata używał nazwy „Wolność” dla partii KORWiN, choć zakazał mu tego sąd” – tak o problemach Janusza Korwin-Mikkego wypowiedział się na łamach Fakt.pl Robert Oleszczak, były członek zarządu ugrupowania.
 • Flagi z logo Platformy Obywatelskiej
  Przedsiębiorcy finansują kampanie, głosują, ale potem uważnie – jak nikt inny – patrzą na ręce władzy. Jeśli ta nie spłaci kredytu zaufania, to oni zwindykują jej parlamentarne mandaty. Tak też było w przypadku ostatniej wyborczej przegranej Platformy Obywatelskiej.
 • Grzegorz Schetyna
  Sytuację PO można porównywać do tej, w której znajduje się Grecja - mówi minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. 
 • Robert Winnicki
  Ruch Narodowy przekształca się w ugrupowanie polityczne. Dziś narodowcy ogłoszą powstanie partii. Jej prezesem będzie Robert Winnicki, a do końca roku poznamy kandydata na prezydenta - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
 • Prezydent Bronisław Komorowski wręczył ordery i odznaczenia zasłużonym pracownikom Telewizji Polskiej
  PiS - 32 procent, PO - 24 procent i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego jako trzecia siła z 11 procentami poparcia. Sondaż preferencji partyjnych publikuje "Rzeczpospolita".
 • Polityk na wiecu
  Naszym zdaniem polityk nie może kłamać, musi dotrzymywać obietnic, a jego najważniejszą aktywnością powinno być działanie pro publico bono. Tym samym oczekujemy od polityków aktywności, których w rzeczywistości nigdy nie podejmowali, i cech, których nigdy nie mieli.
 • Sejm
  Posłowie pilnością nie grzeszą. Rekordziści, jak Ryszard Kalisz i Elżbieta Kruk opuścili w zeszłym roku po około 30 proc. głosowań. I tylko jeden poseł, który aktualnie zasiada w sejmowych ławach wziął udział we wszystkich głosowaniach. Najwięcej nieobecności, 22, ma Andrzej Piątak z Twojego Ruchu. Drugi jest Tadeusz Jarmuziewicz z PO – 17.
 • Jarosław Gowin
  Utworzenie nowego ruchu społecznego, a dopiero potem powołanie nowej partii zapowiedział Jarosław Gowin.  - "Termin utworzenia nowej partii związany będzie z wyborami" - dodał.
 • Jarosław Gowin przed Sejmem
  PJN będzie zapleczem nowego ruchu Jarosława Gowina - zapowiedział szef ugrupowania, Paweł Kowal. Przed tygodniem Gowin, były minister sprawiedliwości w rządzie Platformy Obywatelskiej, opuścił szeregi tej partii.
 • Zbigniew Ziobro
  Więcej władzy w ręce prezydenta, ograniczenie liczby posłów o połowę i likwidacja Senatu - to niektóre zmiany, jakie Solidarna Polska chce wprowadzić do konstytucji.