• Airbus Germanwings A320
  Przed katastrofą airbusa we francuskich Alpach jeden z pilotów wyszedł z kabiny i nie mógł do niej wrócić. Taką informację podaje "The New York Times" powołując się na zapisy z czarnej skrzynki.
 • Bliscy ofiar katastrofy samolotu
  Nie ma informacji o tym, by w dzisiejszej katastrofie samolotu w Alpach zginęli Polacy. Mówił o tym podczas krótkiego oświadczenia wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.
 • Premier Manuel Valls i prezydent Francois Hollande
  Pojawia się coraz więcej pytań i sprzecznych informacji dotyczących okoliczności w jakich doszło do katastrofy samolotu linii Germanwings we francuskich Alpach. W wypadku zginęło 150 osób, w tym grupa licealistów niemieckich wracających z wycieczki językowej. Samolot leciał z Barcelony do Duesseldorfu w Niemczech.
 • Airbus A320
  Airbus A320 spadał przez 8 minut, a ostatni kontakt z francuskim radarem nastąpił o 10.53. Takie informacje przekazali na specjalnej konferencji prasowej przedstawiciele Germanwings. W barwach tej taniej linii lotniczej latał Airbus A320, który rozbił się przed południem we francuskich Alpach.
 • Angela Merkel
  Angela Merkel nie podaje oficjalnych danych dotyczących szczegółów katastrofy Airbusa A320 we francuskich Alpach. Samolot ze 150 osobami na pokładzie leciał z Barcelony do Duesseldorfu. Kanclerz Niemiec poinformowała, że jutro uda się na miejsce wypadku.
 • Katastrofa samolotu we Francji
  Załoga Airbusa A320 nie wysłała sygnału SOS. Takie informacje podaje AFP, powołując się na źródła w instytucjach lotnictwa cywilnego. Te informacje potwierdza France24, cytując źródło w liniach Germanwings, w barwach których leciał AirbusA320.
 • Szczątki indonezyjskiego samolotu
  Potwierdziło się najgorsze. W Morzu Jawajskim w pobliżu indonezyjskiej części wyspy Borneo odnajdywane są ciała pasażerów poszukiwanego samolotu linii Air Asia.
 • Pasażerowie na lotnisku w Singapurze
  Trzecia doba poszukiwań samolotu linii AirAsia, który zniknął z radarów w drodze z miasta Surabaja w Indonezji do Singapuru. W akcję poszukiwawczą angażuje się coraz więcej państw. Amerykańskie władze podjęły decyzję o wysłaniu w rejon Morza Jawajskiego okrętu wojennego. Na pokładzie samolotu były 162 osoby.
 • Malezyjski Airbus A320
  Przyczyną katastrofy malezyjskiego Airbusa mogło być tak zwane przeciągnięcie, czyli utrata siły nośnej - uważa ekspert lotniczy Leszek Chorzewski. Samolot linii Air Asia, lecący z Indonezji do Singapuru zniknął z radarów wczoraj rano czasu polskiego.
 • Samolot Air Algerie, który zaginął nad pustynią
  Znaczący krok w badaniu przyczyn przedwczorajszej katastrofy algierskiego samolotu. Na miejscu tragedii specjaliści odnaleźli drugą czarną skrzynkę. Pierwsza została znaleziona w piątek.