• MS "Batory" - port w Gdyni, kwiecień 1939 roku
  Dokładnie 46 lat temu, 24 lutego 1969 roku, ze swojego ostatniego rejsu powrócił do Gdyni polski transatlantyk MS "Batory". Dwa lata później ta chluba i duma polskiej floty pasażerskiej została zezłomowana. Statek służbę rozpoczął w 1936 roku. Razem z bliźniaczym MS "Piłsudski" stanowił pływającą ambasadę polskiej kultury i sztuki. Nad wystrojem obu statków czuwała specjalna komisja artystyczna. Do wybuchu II wojny światowej "Batory" pływał na trasie Gdynia-Kopenhaga-Halifax-Nowy Jork. Zobaczcie, jak statek prezentował się w latach swojej świetności.
 • Dramatyczna akcja ratunkowa na promie
  Do 10 wzrosła liczba ofiar pożaru na włoskim promie "Norman Atlantic", który płynął z Grecji do Ankony - poinformowała włoska marynarka wojenna.
 • Akcja ratunkowa na promie Norman Atlantic
  Włoski rząd uważa, że za wcześnie jeszcze mówić o dokładnej liczbie zaginionych w katastrofie promu Norman Atlantic. Podczas specjalnej konferencji prasowej w Rzymie ministrowie obrony i transportu apelowali o ostrożność i zapewniali, że poszukiwania będą kontynuowane.
 • Prom "Norman Atlantic"
  Kapitan jako ostatni zszedł z pokładu promu "Norman Atlantic", płonącego na Adriatyku. Wcześniej ewakuowano pasażerów i członków załogi.
 • Zatopiony koreański prom
  Za sterem koreańskiego promu w momencie środowej katastrofy stał nie kapitan jednostki a trzeci oficer. Taką informację przekazały agencje powołując się na południowokoreańską prokuraturę.
 • Korea Południowa: tonący prom
  Nadal nie jest znany los ponad 280 pasażerów koreańskiego promu. Jednostka z 450 osobami na pokładzie zatonęła wczoraj u wybrzeży Korei Południowej. Jak dotąd potwierdzono śmierć 9 osób
 • Adwokaci pasażerów: katastrofa to nie tylko wynik szaleństwa kapitana
  Adwokaci pasażerów statku Costa Concordia uważają, że przyczyn jego katastrofy nie można sprowadzać do "chwili szaleństwa kapitana" Francesco Schettino i "inercji" załogi. Ich zdaniem trzeba ustalić odpowiedzialność armatora i kapitanatów włoskich portów.
 • Znaleziono ciało 16. ofiary katastrofy statku Costa Concordia
  Ratownicy znaleźli we wtorek ciało 16. ofiary katastrofy statku Costa Concordia, którego wrak leży u wybrzeży wyspy Giglio w Toskanii. To starsza kobieta, która miała na sobie kamizelkę ratunkową.