• Stacja benzynowa, zdjęcie ilustracyjne
  Cena ropy spada, tymczasem na polskich stacjach benzynowych cały czas jest drogo. Waldemar Pawlak uspokaja kierowców. Jego zdaniem, po "czasie żniw", czyli po Euro 2012, powinno już być lepiej, a ceny będą dużo niższe.
 • PGNiG może taniej kupować gaz z Rosji
  Intensywne negocjacje trwają i wiele wskazuje na to, że dopniemy swego. Gazprom najpewniej zgodzi się na obniżenie cen gazu dostarczanego do Polski. I to jeszcze przed zakończeniem mistrzostw Euro 2012.
 • Ceny gazu w górę nie pójdą. Sprytny plan Pawlaka
  Wicepremier Waldemar Pawlak wpadł na pomysł jak zjeść ciastko i je mieć. Unia i USA wymagały, by Polska przestała regulować ceny gazu. To jednak mogłoby się skończyć wielkimi podwyżkami dla zwykłych ludzi. Dlatego minister gospodarki wymyślił co zrobić, by ochronić nasze portfele i uspokoić zagranicę.
 • Pawlak o nowym podatku: Odlot taki zupełny
  Waldemar Pawlak ostro atakuje ministra finansów. Według niego Jacek Rostowski nie chce obniżyć akcyzy na paliwa, bo wykorzystuje obecną sytuację do załatania budżetu. Od lidera ludowców dostało się także Brukseli. Według Pawlaka plany nowego podatku, który chce Unia nałożyć na kierowców to "odlot", a urzędnicy nie wiedzą, co się na świecie dzieje.
 • Pawlak ma sposób na niższe ceny
  Jak rozwiązać problem wysokich cen? Wicepremier Waldemar Pawlak ma sposób. Chce, by klienci wiedzieli, ile tak naprawdę kosztuje wyprodukowanie żywności. Dzięki temu ludzie od razu zorientują się, ile zarabiają spekulanci i nie dadzą się oszukać.