• Waldemar Pawlak
  Jestem przekonany o jego największym zaangażowaniu, rzetelności i sumienności - tak prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił działania Waldemara Pawlaka, który uzgadniał porozumienia gazowe z Gazpromem w latach 2009–2010.
 • Stacja benzynowa, zdjęcie ilustracyjne
  Cena ropy spada, tymczasem na polskich stacjach benzynowych cały czas jest drogo. Waldemar Pawlak uspokaja kierowców. Jego zdaniem, po "czasie żniw", czyli po Euro 2012, powinno już być lepiej, a ceny będą dużo niższe.
 • Waldemar Pawlak, lider PSL
  Waldemar Pawlak jest większym optymistą, niż jego koledzy z rządu. Zdaniem wicepremiera wzrost PKB będzie znacznie wyższy, niż zaplanował resort finansów.
 • Waldemar Pawlak przyłapany. Powiedział, że nie wierzy w ZUS
  Umiesz liczyć, licz na siebie. Z takiego założenia wychodzi chyba wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Podpytany przez dziennikarkę na korytarzu sejmowym, przyznał, że... nie wierzy w emeryturę z ZUS.
 • Waldemar Pawlak pozytywnie gospodarce
  Minister gospodarki widzi przyszłość kraju w różowych kolorach. Wzrost PKB o 4,3 proc. Waldemar Pawlak określił jako wynik wyżej oczekiwań i jeden z najlepszych w Europie. A ma być jeszcze lepiej, bo jego zdaniem założony w ustawie budżetowej 2,5 proc. wzrost PKB w 2012 r. może być wyższy.
 • Pawlak zadowolony ze słabego kursu złotego
  Europa tkwi w szponach kryzysu, agencje ratingowe obniżają oceny kolejnych krajów, ale wicepremier Pawlak uspokaja, że jesteśmy w dobrej sytuacji. I nie kryje zadowolenia ze słabego kursu złotego.
 • Waldemar Pawlak
  Zapisane w projekcie budżetu na 2012 rok wskaźniki dotyczące wzrostu gospodarczego i inflacji są zbyt pesymistyczne - uważa wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak. Oświadczył, że nie podziela prognozowania, jakie zaprezentował minister finansów.
 • Rząd ustalił poziom płacy minimalnej w 2012 r. na 1500 zł
  Rada Ministrów wyda rozporządzenie ustalające płacę minimalną w 2012 r. na proponowanym wcześniej przez rząd poziomie 1,5 tys. zł - zapowiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Związkowcy uważają, że to propozycja nie do zaakceptowania.
 • Rząd światowym ekspertom nie wierzy i chwali się wizją wzrostu
  Światowe instytucje coraz gorzej oceniają perspektywy wzrostu polskiej gospodarki. Jednak wicepremier Waldemar Pawlak nie poddaje się czarnym prognozom. Jego zdaniem rozwój PKB będzie "powyżej oczekiwań".