• Pawlak zdradza stan budżetu: Jest lepiej niż planowaliśmy
  Choć minister finansów straszy Polaków, to Waldemar Pawlak uspokaja sytuację. Jego zdaniem budżet jest w znacznie lepszym stanie niż zakładał rząd.
 • Oto, czego domaga się Pawlak od Tuska
  Rozmowy koalicyjne wciąż trwają, Waldemar Pawlak zdradza, czego domagają się od PO ludowcy. Trwają też rozmowy o tym, jak będzie wyglądał rząd, bo obie partie chcą mocno zmienić strukturę gabinetu.
 • Waldemar Pawlak i Marek Sawicki
  Debata nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa Marka Sawickiego będzie okazją do poważnej dyskusji o rolnictwie - uważa prezes PSL wicepremier Waldemar Pawlak. "To dobrze, że przed wyborami niektórzy politycy 'chłopieją' i interesują się sprawami wsi" - powiedział.
 • Czy PSL rzeczywiście jest trzecią siłą w polskiej polityce?
  PSL jest trzecią siłą polityczną w Polsce; rezultat wyborów potwierdza pozycję Stronnictwa na scenie politycznej - ogłosili liderzy ugrupowania po podaniu przez PKW wyników wyborów samorządowych z ponad 80 proc. obwodów głosowania.
 • Szef PSL Waldemar Pawlak
  Nie będę podejmował decyzji zaocznie, trzeba porozmawiać z osobą zainteresowaną - powiedział prezes PSL Waldemar Pawlak, pytany w piątek, czy dla wykluczonej z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej znalazłoby się miejsce w klubie ludowców. Nie wyklucza jednak politycznego transferu.
 • Waldemar Pawlak rozmawiał z prezydentem
   Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w piątek - w ramach cyklu spotkań z liderami partyjnymi - z prezesem PSL, wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. Po rozmowie w Pałacu Prezydenckim, Pawlak nie spotkał się z dziennikarzami.
 • Pawlak: Sabotaż w ministerstwie finansów
  Podwyżki subwencji dla partii politycznych są oburzające - twierdzi wicepremier, Waldemar Pawlak. Według niego to może nawet być intryga opozycji, albo sabotaż.
 • Podczas głosowań nad ustawami dotyczącymi in vitro w PSL nie będzie dyscypliny partyjnej.
  W klubie PSL nie będzie dyscypliny podczas głosowań w Sejmie nad propozycjami regulującymi kwestię zapłodnienia in vitro; to kwestia decyzji i sumienia każdego człowieka - zapowiedział prezes Stronnictwa Waldemar Pawlak. Sejm zajmie się projektami ustaw w tej sprawie już w środę.