• Polska nie podpisze ACTA? Pawlak ocenia kontrowersyjną ustawę
  Podpisanie ACTA wcale nie jest pewne. Buntuje się nawet koalicjant. Zdaniem szefa ludowców nie można wykluczyć, że Polska całkowicie odstąpi od wprowadzenia w życie kontrowersyjnego planu.
 • Umowa gazowa z Rosją w piątek. Wbrew Unii
  Polska nie patrzy na sprzeciw Brukseli. W piątek będzie podpisane rządowe porozumienie z Rosją o dostawach gazu. Unia Europejska grozi jednak, że zawarcie tego porozumienia bez zgody Wspólnoty skończy się pozwem do Trybunału Sprawiedliwości i gigantycznymi karami.
 • Umowy gazowej z Rosją szybko nie będzie
  Kiedy będzie podpisana umowa gazowa? "Bóg raczy wiedzieć" - odpowiada wicepremier Waldemar Pawlak. Według niego wszystkie sprawy techniczne są już gotowe, potrzeba tylko politycznej zgody między Rosją, Unią a Polską.
 • Nowa umowa z Rosją. Znamy szczegóły
  Nowe założenia umowy gazowej, które wymusiła Unia Europejska sprawia, że zapisy będą w niej znacznie korzystniejsze dla Polaków. Teraz pozostaje tylko przekonać Rosję.
 • Unia Europejska zablokuje umowę z Rosją?
  Czy Bruksela zablokuje umowę, która zapewni nam rosyjski gaz? Wicepremier Waldemar Pawlak twierdzi bowiem, że wysłannicy Unii Europejskiej są podejrzanie sceptyczni i traktują polską umowę dużo ostrzej niż Gazociąg Północny.