• Janusz Palikot uważnie śledził kongres PSL, na którym wybierano nowe władze ludowców. I nie przepuścił okazji, by przejechać się po byłym już prezesie PSL. Waldemar Pawlak przegrał wybory we własnej partii.
 • Waldemar Pawlak, Janusz Piechociński i Stanisław Żelichowski
  W sobotę PSL wybierze nowe władze. Obecny prezes Waldemar Pawlak uznawany jest za faworyta w starciu z Januszem Piechocińskim. Piechociński uważa, że małe szanse dają mu zwolennicy Pawlaka. Pojawiają się opinie, że przegrana Pawlaka byłaby wotum nieufności dla koalicji PO-PSL.
 • Pawlak stawia warunki. Oto, których resortów żądają ludowcy
  Liderzy PO i PSL jednym głosem mówią, że koalicja to jedyne wyjście. Ludowcy stawiają jednak twarde warunki. Oto, którymi resortami chcą rządzić. Nie wykluczają też sytuacji, że Ewa Kopacz jednak nie zostanie marszałkiem Sejmu.
 • Waldemar Pawlak i Donald Tusk
  Wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak popiera pomysł, by do końca prezydencji nie zmieniać składu rządu. Jak poinformował, o sprawie tej rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem na poniedziałkowym spotkaniu dotyczącym nowej koalicji rządowej.
 • To koniec porozumienia PO i PSL
  To miał być pomysł, który jeszcze mocniej związałby koalicję. Porozumienie w tej sprawie szumnie ogłaszali liderzy obu partii. Wszystko jednak rozbiło się o lokalnych działaczy, którym nie w smak było to, co ustalono na górze.
 • Pawlak o PJN: Nie będzie wrogich przejęć
  Takie rozwiązanie nie jest brane pod uwagę - powiedział w środę w Bydgoszczy prezes PSL, wicepremier Waldemar Pawlak, pytany o możliwość startu z list jego partii członków PJN. Zapowiedział propozycje startu z list PSL dla ludzi spoza polityki i zapewnił, że nie będzie "wrogich przejęć".