• Wrak samolotu Tu-154
  Element wewnętrznej polityki w Polsce, który nie powinien się pojawić podczas obrad w Parlamencie Europejskim. Tak niektórzy europosłowie mówili o wystąpieniu dotyczącym katastrofy smoleńskiej, jakie doktor Bogdan Gajewski próbował przedstawić w Parlamencie Europejskim.
 • Kreml
  Wiceprzewodnicząca grupy chadeków w Parlamencie Europejskim nie została wpuszczona do Rosji. Łotewska europosłanka, Sandra Kalniete leciała na pogrzeb rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa. W rozmowie z Polskim Radiem potwierdziła, że usłyszała iż jest osobą niepożądaną w Rosji.
 • Flagi Unii Europejskiej przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli
  Parlament Europejski zdecydowanie potępił "agresywną i ekspansjonistyczną politykę Rosji", która, jak stwierdza w rezolucji - zagraża jedności i suwerenności Ukrainy. Stanowi też potencjalne zagrożenie dla Unii Europejskiej. Posłowie apelują do państw członkowskich o wywarcie nacisku na Rosję, by zaprzestała działań militarnych.
 • Flaga Unii Europejskiej
  Parlament Europejski opowiedział się za ratyfikacją umowy stowarzyszeniowej Unia-Gruzja. W swej rezolucji skrytykował też obecne gruzińskie władze za wykorzystywanie systemu sprawiedliwości do walki politycznej.
 • Flagi Unii Europejskiej przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli
  Przedstawiciele największych frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim postulują zaostrzenie sankcji wobec Rosji. Eurodeputowani dyskutowali o sytuacji na Ukrainie. W czwartek Parlament przyjmie w tej sprawie rezolucję.
 • Monika Olejnik
  Awanturą zaczęła się rozmowa Moniki Olejnik z Pawłem Kowalem z Polski Razem i Januszem Korwin-Mikkem z Kongresu Nowej Prawicy.
 • Przewodniczący PE Martin Schulz
  Przewodniczący Parlamentu Europejskiego uważa, że aneksja Krymu to już "fakt dokonany". Według Martina Schulza, choć przyłączenie półwyspu do Rosji było jasnym naruszeniem prawa międzynarodowego, to - jak powiedział - "taka jest rzeczywistość".
 • Chór Aleksandrowa
  Politycy protestują przeciwko występowi chóru "w mundurach armii sowieckiej" w krakowskiej filharmonii. Ich zdaniem jest to "niepotrzebne afirmowanie rosyjskiej potęgi militarnej". Tymczasem, jak się dowiedział dziennik.pl, chór w niemal 100 proc. złożony jest z Ukraińców.
 • PE chce nowych wyborów parlamentarnych w Rosji
  PE wezwał władze Rosji do przeprowadzenia nowych wyborów parlamentarnych, do których dopuszczeni zostaliby wszyscy kandydaci rosyjskiej opozycji. Przebieg wyborów pokazał, że Rosja nie spełnia standardów - brzmi przyjęta w środę rezolucja ws. szczytu UE-Rosja.