• Ksiądz biblia
  Choć ksiądz Roman "podstępnie wywiózł od rodziców 13-letnią Kasię, więził ją i przez kilkanaście miesięcy gwałcił", to nadal odprawia msze i pisze do dzieci na Facebooku. Po publikacji "Gazety Wyborczej" sprawować ma już tylko prywatne nabożeństwa.
 • Papież Franciszek w Filadelfii
  Papież Franciszek spotkał się w Filadelfii z ofiarami pedofilii. Mówił, że nad tym przestępstwem i grzechem płacze Bóg. Podziękował też tym ofiarom księży, którzy zdecydowali się wreszcie powiedzieć prawdę i ujawnić skandal w Kościele.
 • Amerykański arcybiskup Minneapolis stracił stanowisko. Hierarcha złożył dymisję, bo dostał zarzut "lekceważenia sygnałów o pedofilii". Decyzję duchownego od razu przyjął papież Franciszek.
 • Papież Franciszek
  Papież zapowiedział, że użyje kija przeciwko tym w szeregach Kościoła, którzy dopuszczają się pedofilii. W wywiadzie dla rzymskiego dziennika "La Repubblica" papież Franciszek porównał też pedofilię do trądu.
 • Jerzy Borowczak
  Wyjątkowo ostre słowa jednej z legend Solidarności. Jerzy Borowczak jest mocno wzburzony tym, co dzieje się w polskim Kościele i jego reakcji na ujawniony ostatnio skandal pedofilski z udziałem polskich księży na Dominikanie.
 • Papeż-emeryt Joseph Ratzinger
  Benedykt XVI nigdy nie starał się tuszować przypadków pedofilii w Kościele. Pisze o tym sam papież-emeryt w długim liście do włoskiego matematyka Piergiorgio Odifreddiego, ogłoszonym dziś przez rzymski dziennik “La Repubblica”, ten sam, w którym niedawno ukazał się list Franciszka do jego założyciela.
 • Benedykt XVI
  Benedykt XVI powiedział w niedzielę w Niemczech, że skandal pedofilii w Kościele przysłania chrześcijańskie orędzie. W przemówieniu do zaangażowanych społecznie działaczy katolickich papież podkreślił, że w ten sposób tworzy się "niebezpieczna sytuacja".
 • Watykan
  Kościół pragnie prawdy, pokuty i oczyszczenia w sprawie pedofilii - zapewnił we wtorek rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Tak odniósł się do opublikowanego niedawno nowego raportu w sprawie skandalu w Irlandii, tym razem w diecezji Cloyne.