• Banknoty 100 złotych
  W większości krajów Unii Europejskiej żyje się znacznie lepiej niż w Polsce, ale każdy adept ekonomii i innych nauk społecznych wie, że najważniejsze dla nastrojów społecznych są kierunek i tempo zmiany, a nie poziom jakiejś zmiennej. Ujmując to obrazowo, przeciętny Grek jest zamożniejszy niż przeciętny Polak, ale będąc na równi pochyłej, czuje się zapewne znacznie gorzej.
 • Sklep Auchan
  Początek roku przyniósł niemiłą niespodziankę pracownikom sieci Auchan. Otrzymali do wypełnienia deklaracje o tym, czy pobierają świadczenie 500 plus i na ile dzieci. A jak się przyznasz, to dostaniesz mniejszy zasiłek z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Sieć chce wliczać do dochodu świadczenie rodzinne.
 • Banknoty 50 złotych
  Już prawie trzy czwarte firm narzeka na trudności z pozyskaniem pracowników. Rosnąca konkurencja o ręce do pracy sprawia zaś, że przedsiębiorstwa są bardziej skore do podwyżek wynagrodzeń.
 • Uchodźcy na granicy między Macedonią i Grecją
  Nie ma ryzyka masowego napływu imigrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu do Polski. Jesteśmy dla nich krajem mało atrakcyjnym. Tak uważa Patryk Kugiel z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w Warszawie.
 • Zatrudnienie
  W grudniu pracodawcy wypłacają swoim pracownikom średnio o 5 procent więcej niż w listopadzie. Tak wynika z danych HRK - organizacji doradzającej w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Więcej pracy, ale pensje rosną wolno
  Przedsiębiorstwa coraz chętniej zatrudniają, ale nie chcą pracownikom podnosić pensji.
 • Firmy zatrudniają i więcej płacą
  W styczniu firmy przyjęły 121,8 tys. nowych pracowników. To najwyższy miesięczny wzrost zatrudnienia od 15 lat. Dane okazały się dużo lepsze od prognoz ekspertów. Wzrosła też średnia pensja krajowa – wynosi 3391,59 zł