• Flagi Unii Europejskiej i USA w formie kół zębatych
  Stworzenie strefy wolnego handlu, zniesienie ceł i innych ograniczeń oraz ujednolicenie przepisów – to główne oficjalne cele negocjowanej od 2013 r. pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi umowy handlowej TTIP.
 • Opryskiwanie roślin uprawnych pestycydami
  Jakie owoce i warzywa znajdują się na tzw. "brudnej liście", czyli spisie, który zawiera produkty najbardziej skażone pestycydami?
 • Rak, choroby tarczycy, problemy oddechowe, poronienia, deformacje.... Koszty, jakie mieszkańcy Argentyny płacą za rewolucję agrokulturową w ich kraju, porażają. Argentyna jest trzecim na świecie producentem soi. Osiągnęli to dzięki stosowaniu śmiercionośnych środków chemicznych. Zobacz wstrząsający fotoreportaż Nataszy Pisarenko z Associated Press.
 • Rosyjscy celnicy nie wpuścili przez granicę 44 ton polskich jabłek i gruszek, które zdaniem specjalistów zawierały pestycydy.
 • Jak usunąć pestycydy z warzyw i owoców?
  Jeśli nie mamy dostępu do warzyw i owoców hodowanych bez chemii (z upraw organicznych albo od działkowiczów nawożących naturalnym kompostem), musimy dla własnego dobra pozbyć się toksycznych chemikaliów z powierzchni jarzyn i owoców po przyniesieniu ich do domu z warzywniaka. Sama woda nie zda tutaj egzaminu.
 • Pszczoła - zdjęcie ilustracyjne
  Pszczoły w Unii Europejskiej uratowane, Bruksela stanęła w ich obronie. Jest decyzja o dwuletnim zakazie stosowania szkodliwych trzech pestycydów.
 • Produkty ekologiczne - czy na pewno zdrowsze?
  Mamy złe wieści dla miłośników zdrowej, ekologicznej żywności. Okazuje się bowiem, że wcale nie jest zdrowsza. Tak wynika z najnowszych badań naukowców.
 • Zatrucie pestycydami wśród przyczyn śmierci turystów
  Pięcioro zagranicznych turystów i miejscowa przewodniczka, którzy zmarli w tajemniczych okolicznościach na początku 2011 roku w Tajlandii, mogli paść ofiarą przypadkowego zatrucia pestycydami - podały władze i zapewniły, że już podjęły starania o ochronę zagranicznych turystów przed groźnymi chemikaliami.
 • Kontakt z pestycydami w okresie ciąży może skutkować mniejszą wagą urodzeniową dziecka
  Pestycydy są powszechnie stosowane m.in. do ochrony roślin uprawnych czy niszczenia organizmów szkodliwych w mieszkaniach lub szpitalach. Niestety, mają także działanie toksyczne i mogą zagrażać człowiekowi. Według najnowszych badań, negatywnie wpływają na wagę urodzeniową dziecka.