• Maluszek w upale
  Upalne lato może okazać się dla małego dziecka bardziej uciążliwe, niż sroga zima. Wystawione na wysokie temperatury ciało malca nie potrafi poradzić sobie z wysoką temperaturą, gdyż jego system termoregulacji nie jest jeszcze w pełni wykształcony. Jednak możemy zrobić naprawdę dużo, aby letnie miesiące minęły w zdrowiu i dobrym humorze zarówno nam, jak i maluszkowi.
 • Niemowlę
  Odpowiednia dbałość o skórę maleństwa jest jednym z czynników gwarantujących jego prawidłowy rozwój.
 • Stopy dziecka
  Stopy dziecka są zupełnie inne niż stopy osoby dorosłej, dlatego też wymagają specjalnej pielęgnacji. Jak dbać o wrażliwe dziecięce stópki, radzi dr n. med. Mirosława Gałęcka, koordynator PPP Zdrowe Nogi i ekspert marki Gehwol.
 • Niemowlę płacze
  Co piąte polskie dziecko cierpi na atopowe zapalenie skóry. Jest to przewlekła choroba o podłożu alergicznym. Jej charakterystyczną cechą jest uporczywy i bardzo silny świąd, wywołujący rozdrażnienie dziecka i powodujący problemy ze snem. Skóra z AZS jest skłonna do podrażnień, dlatego trzeba ją chronić i specjalnie pielęgnować, a przede wszystkim unikać alergenów, które mogą zaostrzyć przebieg choroby.
 • Masaż niemowlęcia
  Skóra to nasz największy narząd, który spełnia szereg funkcji niezbędnych do prawidłowej pracy organizmu - stanowi dla nas swoisty kombinezon ochronny przed światem zewnętrznym, dzięki receptorom przekazuje informacje m.in. o temperaturze i bólu oraz chroni narządy wewnętrzne przed uszkodzeniem. Jest również mapą naszego organizmu i natychmiast sygnalizuje w jakim stanie fizycznym lub psychicznym jesteśmy. O jej zdrowie należy dbać już od pierwszego dnia życia, gdyż problemy skórne mają wpływ na obniżoną odporność i wzrost ryzyka zapadania na wszelkie infekcje.
 • Niemowlę w pielusze
  Dzieci znowu noszą pieluchy tetrowe. Tym razem nie z konieczności, ale głównie z dbałości o środowisko – pieluchy wielorazowego użytku rozkładają się 600 razy szybciej niż jednorazowe. Ich używanie jest także 4-5-krotnie tańsze niż pieluch jednorazowych. Koszt ten może być jeszcze niższy, bo pieluchy te można wykorzystywać przy dwojgu lub trojgu dzieci. Ich użycie wymaga jednak więcej pracy ze strony rodziców.
 • Niemowlę z grzechotką
  Ciemieniucha, odparzenia od pieluszki, zaczerwienienia - to częste problemy u niemowląt. Delikatna skóra dziecka wymaga specjalnej pielęgnacji. Lepiej nie eksperymentować, tylko postawić na domowe sposoby oraz naturalne produkty. Są sprawdzone, bezpieczne i tańsze od modnych, ekologicznych kosmetyków.
 • Matka z dzieckiem na zimowym spacerze
  Zimą, delikatna skóra dziecka narażona jest na podrażnienia, odparzenia i odmrożenia. Dlatego w tym czasie wymaga szczególnej troski. Oto miniporadnik dotyczący pielęgnacji skóry dziecka zimą.
 • Niemowlę i jego ubranka
  Wśród świeżo upieczonych rodziców panuje dość powszechne przekonanie sprzeciwiające się używaniu płynów do płukania tkanin noszonych przez najmłodszych. Bo mogą uczulić, wywołać wysypkę czy reakcję alergiczną – to najczęstsze argumenty. Czy słuszne? Niekoniecznie.