• Kobieta czyta ulotkę leków
  Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju jednej serii tabletek antykoncepcyjnych Symbella. Powodem wydania takiej decyzji jest "stwierdzona wada jakościowa".
 • Mężczyzna u lekarza
  Gdy myślimy o antykoncepcji, w pierwsze kolejności do głowy przychodzą tabletki, prezerwatywy czy wkładki domaciczne. Kiedy jednak ktoś wspomni hasło „wazektomia”, wielu mężczyzn ma ochotę uciec w siną dal. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Zapytaliśmy lekarza, na czym tak naprawdę ten zabieg polega i jakie ma skutki.
 • Pigułki
  - Za antykoncepcję powinny być odpowiedzialne obie strony - powiedziała Aleksandra Józefowska, koordynatorka grupy edukatorów seksualnych "Ponton".
 • Kapsułki
  Trzeba oddzielić rzetelnych producentów suplementów od tych z szarej i czarnej strefy, bo większość z nich dba o jakość swych produktów – zapewniła na konferencji prasowej prof. dr hab. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Plastry antykoncepcyjne
  Zaczynało się niewinnie - stosowanie pasty z odchodów krokodyla z kwaśnym mlekiem, połykanie kijanek i żywych os, okłady z pająków… brzmi to nieprawdopodobnie, ale to są właśnie metody antykoncepcji stosowane już w starożytności.
 • Pigułki antykoncepcyjne
  28 proc. Polek nie stosuje żadnej antykoncepcji podczas pierwszego stosunku, a 80 proc. ciąż nastolatek jest nieplanowanych – powiedziała na konferencji prasowej w Warszawie prof. Violetta Skrzypulec-Plinta z ŚUM w Katowicach.
 • Kobieta przyjmuje tabletkę
  Tabletki ellaOne będą sprzedawane tylko na receptę. Kierownictwo ministerstwa zdrowia przyjęło w środę projekt ustawy, dzięki któremu wszystkie antykoncepcyjne medykamenty będą musiały być przepisywane przez lekarzy – dowiedziała się DGP.
 • Pigułki antykoncepcyjne
  Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną obok wymieniania jej zalet czasem narzekają na skutki uboczne, obniżające jakość życia, takie jak: przybieranie na wadze czy spadek libido. Uciążliwe objawy niewątpliwie świadczą o źle dobranej antykoncepcji. Zanim winę zaczniemy zrzucać na preparat bądź niekompetentnego lekarza, zastanówmy się, czy powiedziałyśmy ginekologowi o wszystkich naszych oczekiwaniach wobec tabletki, którą chcemy przyjmować?
 • Problemy w łóżku
  Osłabienie popędu seksualnego to w opinii kobiet najczęstszy skutek uboczny stosowania antykoncepcji hormonalnej. Jednocześnie eksperci podkreślają, że spadek libido jest wskazaniem do zmiany przyjmowanych dotychczas pigułek. Zwłaszcza, że na polskim rynku dostępne są już tabletki antykoncepcyjne, które nie wykazują negatywnego wpływu na libido kobiety, co potwierdzają badania naukowe.
 • Pigułki antykoncepcyjne
  Pigułki antykoncepcyjne zawierające dużą dawkę estrogenów mogą czasowo podnieść ryzyko raka piersi nawet o 50 proc. - podają eksperci z Fred Hutchinson Cancer Research Center w Stanach Zjednoczonych.