• Komputer
  Firmy powinny się spieszyć w przygotowaniach do elektronicznego składania deklaracji podatkowych w fiskusie. Przygotowany przez ministerstwo finansów projekt ustawy zakłada, że już od 2015 roku, w rozliczeniach za ten rok, większość takich dokumentów będzie trafiała do urzędów skarbowych drogą elektroniczną.
 • Podatkowe zeznanie roczne PIT
  Polacy złożyli przez Internet ponad 5 milionów deklaracji PIT. Formularz numer 5 milionów wpłynął dziś rano, to rekord - informuje ministerstwo finansów.
 • Komputer w sieci
  Polacy coraz chętniej korzystają z internetowego rozliczania się z fiskusem. Kancelaria premiera przekonuje tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się zrezygnować z papierowych formularzy, by jednak wybrali internet.
 • Klawiatura z myszką
  Początkowo rząd chciał całkowicie zrezygnować z ulgi na internet. Ostatnio jednak resort finansów zmienił zdanie - ulga będzie obowiązywać tylko dwa lata i ma być zachętą do założenia sieci. Pomysł Jacka Rostowskiego poparł Senat, który dodał taki zapis do ustawy o podatku dochodowym.
 • Komputer
  Odliczając wydatki za korzystanie z dostępu do sieci, podatnicy po raz pierwszy nie muszą pamiętać o ich dokumentowaniu fakturami VAT. Limit odliczenia się nie zmienił i nadal wynosi 760 zł za cały rok
 • Ponad 929 tysięcy deklaracji zostało przesłanych fiskusowi przez internet
  953 375 e-deklaracji podatkowych wpłynęło do północy z 2 na 3 maja przez internet - skorygowała wcześniejszą informację o mniejszej liczbie deklaracji rzeczniczka administracji podatkowej Wiesława Dróżdż. O północy w poniedziałek minął termin składania deklaracji za 2010 r.