• Posiedzenie rządu Beaty Szydło
  Najwcześniej po pierwszym listopada poznamy założenia podatku jednolitego. Na zapleczu rządu trwają prace nad szczegółowymi rozwiązaniami. Ostatnio uchwalone ustawy o połączeniu baz danych ZUS i urzędów skarbowych mają ułatwić przygotowanie prognoz na temat skutków wprowadzenia planu Beaty Szydło. Zebraliśmy dostępne na dziś informacje na temat tego, jak będzie wyglądał nowy system. W naszej analizie wskazujemy również na potencjalne pułapki, które mogą położyć reformę.
 • Złotówki
  Nowy jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską miałby znieść dotychczasowe odliczenia. Ale jednocześnie specjalny sposób wyliczania jego stawki rekompensowałby ich brak.
 • Dokumenty
  Rozliczając PIT za 2013 rok można w bardzo prosty sposób zmniejszyć podatek do wpłaty, a w rezultacie uzyskać zwrot nadpłaty. Oto, co trzeba wiedzieć o ulgach: prorodzinnej, internetowej, rehabilitacyjnej, a także o odliczaniu darowizn.
 • Wiktor Wojciechowski
  Niższy PIT i CIT, wyższy VAT, jak najbardziej zbliżony do liniowego, gruntowny przegląd w ulgach i opodatkowanie rolników - takie postulaty względem systemu podatkowego ma Wiktor Wojciechowski.
 • Do końca stycznia projekty dotyczące zmian w ulgach
  Projekty dotyczące zapowiadanych przez premiera Donalda Tuska zmian w PIT będą gotowe do końca stycznia - poinformował PAP wiceminister finansów Maciej Grabowski. Zapewnił, że z obowiązujących w 2011 r. ulg podatkowych będzie można też skorzystać w 2012 r.
 • Koniec ulg podatkowych, czyli rządowy sposób na dziurę w budżecie
  Rząd nie będzie teoretycznie podnosił podatków. W zamian za to resort finansów planuje skasować większość ulg podatkowych. Zdaniem ekspertów resort powinien jednak bardzo uważać, które przywileje zetnie.