• Przepisy lepsze dla pracowników?
  Wprowadzone i proponowane regulacje prawne dotyczące rynku zatrudnienia będą miały korzystny wpływ na sytuację pracowników. Tak uważa część ekspertów rynku pracy. 
 • Ewa Kopacz i Elżbieta Bieńkowska
  Ewa Kopacz spotka się dziś z komisarz Elżbieta Bieńkowską. Premier szuka rozwiązania problemu niemieckich przepisów, które uderzają w polskie firmy transportowe funkcjonujące na rynku niemieckim. Chodzi o prawo obejmujące polskie przedsiębiorstwa stawką niemieckiej płacy minimalnej. Przewoźnicy protestują i domagają się interwencji rządu.
 • Ewa Kopacz i Angela Merkel podzas pierwszej wizyty polskiej premier w Berlinie
  Rząd interweniuje w sprawie sytuacji polskich przewoźników na rynku niemieckim. Premier Ewa Kopacz będzie dziś o 15:45 rozmawiać na ten temat z kanclerz Angelą Merkel. Wiadomość potwierdziła IAR rzeczniczka rządu Iwona Sulik.
 • Solidarność ma pomysł na płacę minimalną. Będzie nowa ustawa?
  Przedstawiciele Solidarności złożyli  na ręce marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny obywatelski projekt ustawy dotyczący płacy minimalnej . Projekt zakłada powiązanie tempa wzrostu płacy minimalnej z poziomem wzrostu PKB.Pod pomysłem podpisało się 300 tysięcy ludzi.
 • Rząd zdecyduje, ile wyniesie płaca minimalna
  Ile wyniesie najniższa pensja w Polsce? O tym zdecyduje rząd. Władze biorą pod uwagę dwie stawki. Jednak różnią się one zaledwie o kilkanaście złotych.