• Banknoty 100 złotych
  Przyszłoroczne minimalne wynagrodzenie dla pracowników będzie wynosiło 2100 zł miesięcznie. Związkowcy uważają, że podwyżka jest zdecydowanie za niska, z kolei eksperci pracodawców twierdzą, że zbyt szybki wzrost pensji zaszkodzi polskiej gospodarce.
 • Piotr Duda
  Szef Solidarności Piotr Duda ocenił, że rząd PiS prawie w stu procentach zrealizował główne postulaty pracownicze, zgłaszane przez ten związek przez ostatnich 8 lat. „S” chce jednak rozmawiać m.in. o wzroście płac w budżetówce i prawie do emerytury po 35 lub 40 latach pracy.
 • Jan Guz i Andrzej Duda
  Jan Guz chwali Andrzeja Dudę. Kandydat na prezydenta spotkał się z szefem OPZZ . Związkowiec przekazał kandydatowi na prezydenta postulaty socjalne z nadzieją na ich realizację. Jan Guz ocenił, że kandydat PiS jest człowiekiem dialogu, chwalił Andrzeja Dudę za chęć rozmów.
 • Piotr Duda i Jan Guz
  W samo południe spotkanie na szczycie w Sejmie. Liderzy trzech central związkowych - Solidarności, OPZZ-tu i Forum Związków Zawodowych - mają rozmawiać z szefem klubu PO Rafałem Grupińskim. Polityk Platformy Obywatelskiej jest inicjatorem spotkania.
 • Lider Solidarności Piotr Duda i szef OPZZ Jan Guz
  Przedstawiciele związków zawodowych chcą, by płaca minimalna w Polsce była wyższa niż obecne 1600 złotych. Nie zadowala ich również planowana na przyszły rok podwyżka w wysokości 80 złotych. 
 • Płaca minimalna pójdzie w górę? Wszystko w rękach posłów
  Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu. Zwiększenia płacy chcą związkowcy, którzy pod projektem zebrali kilkaset tysięcy podpisów. Problemów z uchwaleniem prawa być nie powinno, bo projekt wspierają wszystkie kluby.
 • Płaca minimalna szkodzi ubogim
  Ciężko w przedwyborczych czasach napisać felieton ekonomiczny, który nie zahaczałby o politykę. Ale spróbuję – no powiedzmy, przynajmniej do połowy felietonu. Płaca minimalna nadaje się do tego całkiem nieźle. Otóż petycję o podniesienie płacy minimalnej podpisała wcale duża liczba osób. Myślę, że kierując się uczuciem.