• Bruksela, Rue de la Loi. Okolice stacji metra Maelbeek po ataku terrorystycznym
  Greckie służby już w styczniu 2015 roku odkryły w dwóch mieszkaniach w Atenach materiały wskazujące na planowany atak na lotnisko w Brukseli i poinformowały o tym belgijskie władze - podała w sobotę ateńska telewizja Skai, powołując się na źródła w policji.
 • Turecki premier Ahmet Davutoglu i Donald Tusk
  UE i Turcja uzgodniły w Brukseli, że będą pracować nad nowym planem, aby zahamować falę migracji. Zdaniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska plany te mogą przynieść przełom w walce z kryzysem migracyjnym. Zadowolona jest także polska premier Beata Szydło.
 • Rafał Trzaskowski
  Według przyjętego przez ministrów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej planu, do Polski trafi około 5 tysięcy uchodźców. Ostatecznie ta liczba może być mniejsza i wynieść około 4,5 tysiąca osób, gdy do programu dołączą kraje do tej pory nieuczestniczące w nim, takie jak Szwajcaria, Norwegia i Irlandia - poinformował na briefingu prasowym Rafał Trzaskowski.
 • Flagi Unii Europejskiej przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli
  To głośny pomysł Jean-Claude'a Junckera na pobudzenie europejskiej gospodarki i wyrwanie jej z marazmu. Zaproponowany przez niego plan, ma umożliwić uruchomienie inwestycji w Europie o wartości ponad 300 miliardów euro