• Bruksela, Rue de la Loi. Okolice stacji metra Maelbeek po ataku terrorystycznym
  Greckie służby już w styczniu 2015 roku odkryły w dwóch mieszkaniach w Atenach materiały wskazujące na planowany atak na lotnisko w Brukseli i poinformowały o tym belgijskie władze - podała w sobotę ateńska telewizja Skai, powołując się na źródła w policji.
 • Turecki premier Ahmet Davutoglu i Donald Tusk
  UE i Turcja uzgodniły w Brukseli, że będą pracować nad nowym planem, aby zahamować falę migracji. Zdaniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska plany te mogą przynieść przełom w walce z kryzysem migracyjnym. Zadowolona jest także polska premier Beata Szydło.
 • Kryzys w Grecji
  Wśród Greków narasta frustracja. Gdy w Brukseli trwają rozmowy w sprawie dalszego losu Grecji, wielu mieszkańców Aten otwarcie mówi o coraz większej niechęci do Niemiec i innych krajów Północy. Oliwy do ognia dolała wczorajsza propozycja niemieckiego ministra finansów, by na 5 lat wykluczyć Grecję ze strefy euro.
 • Siedziba greckiego parlamentu
  Eurogrupa potwierdza, że otrzymała wstępną ocenę greckiego planu reform. Przesłali ją eksperci Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego - potwierdził na Twitterze rzecznik Eurogrupy, Michel Reijns.
 • Ostre słowa polskiego komisarza o niemieckim planie
  Berlin zażądał, by Bruksela powołała specjalnego komisarza, który nadzorowałby Grecję. Cała Europa powiedziała jednak stanowcze "nie". A polski komisarz, Janusz Lewandowski mówi wprost: To pomysł obraźliwy dla Greków.
 • Grecja zbankrutuje pod kontrolą
  Upadek Grecji będzie kosztował prywatnych inwestorów, głównie francuskie i niemieckie banki, co najmniej 12 mld euro. Analitycy unijnych think tanków mówią "DGP", jaki będzie schemat tzw. kontrolowanego bankructwa.
 • Grecja zbankrutuje? Unia nie wie co wtedy zrobi
  Unia robi, co może, by powstrzymać upadek Grecji. Mało kto jednak wierzy, że Bruksela wyprowadzi Ateny z bankructwa. Co wtedy? Komisarz ds. finansów rozkłada ręce i mówi, że nie wie.