• Kryzys w Grecji
  Wśród Greków narasta frustracja. Gdy w Brukseli trwają rozmowy w sprawie dalszego losu Grecji, wielu mieszkańców Aten otwarcie mówi o coraz większej niechęci do Niemiec i innych krajów Północy. Oliwy do ognia dolała wczorajsza propozycja niemieckiego ministra finansów, by na 5 lat wykluczyć Grecję ze strefy euro.
 • Donald Tusk
  Przywódcy państw i rządów Unii Europejskiej poparli plan inwestycyjny o wartości ponad 300 miliardów euro. W Brukseli właśnie zakończyły się negocjacje w sprawie pomysłu zgłoszonego przez szefa Komisji Europejskiej Jean Claude Junckera.
 • Stół z unijnymi symbolami
  Nie ma przełomu w rozmowach ministrów środowiska o redukcji CO2 w UE do 2050 r. - poinformowała PAP osoba z kręgów zbliżonych do uczestników piątkowych rozmów. Atmosfera nie jest pozytywna - dodała. "Wydaje się, iż Polska jest sama ze swoim bardzo konfrontacyjnym punktem widzenia" - mówi inny z uczestnik rozmów.
 • Niemcy wprowadzają własne porządki w Unii. Koniec suwerenności
  Państwa strefy euro nie będą już mogły same ustalać polityki gospodarczej. Teraz wszystko zależeć będzie od decyzji Brukseli. Oto cena, jaką zapłaciła Unia za zgodę Niemiec na ratowanie bankrutów